facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2013-03-11
 

Pokaz slajdów analogowych Zbyszka Borysa

Już 12 marca z okazji obchodów 15-lecia TKN Wagabunda proponuje wszystkim podroż w czasie - pokaz slajdów analogowych. Gościem będzie Zbyszek Borys - wielokrotny gość wtorkowych pokazów, doświadczony podróżnik, dziennikarz.
Nawiązując do tytułu pokazu, główna część pokazu będzie poświęcona Górom Simien, często nazywanych ”Dachem Czarnego Lądu” albo „Tybetem Afryki”.

Wyniosłe szczyty, dziewicze doliny, cudne krajobrazy, skromni mieszkańcy, endemiczne zwierzęta...  Żeby nie było jednak zbyt jednorodnie, podczas pokazu na chwilę zajrzymy do Lalibeli, gdzie wykute w skałach kościoły bez wątpienia są  największą  atrakcją kraju. Naprawdę poczujemy klimat  miejsca, które mimo wielkiej popularności, cały czas zachowuje wdzięk wioski zagubionej wśród wzgórz. Zobaczymy też skalne kościoły z prowincji Tigray. One, w przeciwieństwie do tych lalibejskich,  wcale nie są znane. Nawet dla  większości Etiopczyków. Wielu uważa je za być może ostatni,  jeszcze nieodkryty klejnot Etiopii. 

Fot. Z. Borys
 
No i południe kraju. Bez niego każdy pobyt, nawet ten wirtualny, nie byłby pełen. A tam… plemiona dziwne po stokroć, takie których na próżno szukać w innych częściach Afryki. Oraz parki narodowe, nie tak sławne jak te w Kenii, czy Tanzanii, ale takie, które  swoją subtelnością  i skalą doznań potrafią zawładnąć każdym podróżnikiem.Zbyszek Borys – podróżnik, fotograf, dziennikarz, organizator wypraw egzotycznych. Przygodę z podróżą zaczął na Mazurach, a Europa dla niego zaczyna i kończy się na Bałkanach. Trzy lata spędził w Azji południowo-wschodniej, chociaż w zamyśle  miała ona być tylko krótkim przystankiem w podróży dookoła świata. Obecnie przez większą część roku poznaje różne regiony Afryki. Jeśli miałby wymienić ten najbardziej inspirujący, bez wahania rzekłby, że to Etiopia. Podczas przerw w podróży pisze artykuły, publikuje zdjęcia oraz  pokazuje slajdy w wielu miejscach w Polsce.

Fot. Z. Borys

Slajdowisko odbędzie się 12.03.2013 r. w sali nr 9 pawilonu Sportowo-Dydaktycznego na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (ul. Rakowicka 27).

Wstęp wolny
Turystyczne Koło Naukowe „Wagabunda”
www.wagabunda.krakow.pl
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-08-31
HYDEPARK
 

Ukryte wartości górskiej książki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com