facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2014-02-28
 

Pieniny i Twierdza Przemyśl - fotowarsztaty

Malownicze Małe Pieniny, magiczny Wąwóz Homole, niepowtarzalny wschód słońca na Sokolicy, atrakcyjny spływ Dunajcem... jak również słynne i wciąż tajemnicze przemyskie forty - potężny zespół obiektów obronnych, trzecia co do wielkości twierdza Europy – to nowe miejsca plenerów, które odwiedzimy w ramach cyklicznych edycji warsztatów fotograficznych projektu fotowarsztaty.com

Spotkanie w Pieninach zostało zaplanowane na weekend 4-6 kwietnia. Weekendowe fotowarsztaty rozpoczynamy (w piątek) kolacją oraz wykładem, na którym poruszymy najważniejsze zagadnienia teoretyczne. Sobotni plener to wyprawa przez Wąwóz Homole  ku sercu Małych Pienin, niezwykle malowniczej grupy górskiej, słynącej z dalekich widoków, wypasu owiec oraz fantazyjnych form skalnych. Niedzielny blok zajęć to wyjście na wschód słońca w najbardziej magiczne miejsce Pienin, na Sokolicę, przejście do Sromowców - Kątów, skąd rozpoczniemy spływ Dunajcem, jedną z największych atrakcji turystycznych Europy. Jednocześnie to najlepszy sposób na zwiedzanie Pienińskiego Parku Narodowego. Płynąc na flisackiej tratwie podziwiamy zapierające dech w piersiach widoki a flisacy barwnie opowiadają o Pieninach.

Źródło: fotowarsztaty.comNatomiast ostatni weekend marca, czyli 28-30 III będziemy uwieczniać na zdjęciach niepowtarzalny świat cesarza Franciszka Józefa oraz Królestwa Galicji i Lodomerii! Eksplorować będziemy słynne i wciąż tajemnicze przemyskie forty - potężny zespół obiektów obronnych, trzecią co do wielkości twierdzę Europy. Odwiedzimy również radzieckie schrony bojowe na Linii Mołotowa oraz najstarsze zabytki Przemyśla, malowniczo położone na wzgórzach okalających miasto.  Weekendowe fotowarsztaty rozpoczyna obiadokolacja, wykład oraz jak zwykle wyczekiwana z niecierpliwością, degustacja karpackich nalewek. Drugiego dnia zaraz po śniadaniu jedziemy do Przemyśla, gdzie cały dzień spędzimy na plenerach w fortach przemyskiej twierdzy, schronach bojowych Linii Mołotowa oraz na przemyskiej starówce. Wieczór kończy ognisko oraz (gdy starczy czasu) pokaz filmu poświęconego fotografii. Trzeci, ostatni dzień zajęć, to wschód słońca na słynącym z dalekich widoków wzgórzu Koziniec nad Bóbrką oraz  ćwiczenia rozmaitych technik fotograficznych na plenerach w najbliższej okolicy.

Źródło: fotowarsztaty.comOczywiście nie ominą nas dyskusje o fotografii, oglądanie i komentowanie zdjęć oraz inne atrakcje.

Wszelkie szczegóły, program, cena oraz sposób rezerwacji do zobaczenia na stronie fotowarsztaty.com. Tam również bardzo obszerne galerie zdjęć oraz opinie uczestników poprzednich edycji fotowarsztatów.

Warsztaty fotograficzne w ramach projektu fotowarsztaty.com już od ponad czterech lat wpisują się w kalendarz imprez fotograficznych w Polsce, w tym czasie, w ramach naszych spotkań z fotografią odbyło się blisko 50 edycji zajęć, w których udział wzięło ponad 600 osób.

Więcej informacji: fotowarsztaty.com.

 

 

.

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com