facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Pamela Shanti Pack wytycza przerażające 5.13

Wszyscy wiemy że wspinanie w przerysach to zajęcie dla prawdziwych samców alfa… Samców alfa z lekkim odchyleniem masochistycznym trzeba dodać. Jednak ku zaskoczeniu publiczności czasem nawet blondynki biorą się za tą hardcorową odmianę wspinaczki. Jedną z takich turbo dziewczyn jest Pamela Shanti Pack. 

 Pamela Pack na 3 wyciągu American Horror Story (fot. Rob Frost)Amerykanka właśnie wytyczyła American Horror Story, czterowyciagowe 5.13, wiodące przerysą w  Indian Creek, w stanie Utah.

 

Partner Pameli Pat Kingsbury, tak skomentował ta realizację:

 

„American Horror Story to pierwszy tradowy off-width zasługujący na wycenę 5.13.”

 

 

Wyciąg pierwszy: Miscarriage (5.11)— istniejący już wcześniej wyciąg wytyczony przez Alfa Randalla and Troutmana. Rysa na palce.

 

Wyciąg drugi: Asylum (5.11 R/X)— zaczyna się zabawa:-) Krucho, kiepska asekuracja. Rysa na palce i dłonie przechodzi w klasyczny off-widthowy komin. Wielkie, luźne bloki, które w razie obsunięcia mogą pociągnąć za sobą zarówno wspinacza jaki i asekuranta.

 

Wyciąg trzeci: Coven (5.12+)—Jeśli pokonałeś dwa poprzednie, „rozgrzewkowe" wyciągi - witamy w piekle:-) Najpierw ryska, potem przewieszony off-width przechodzący ponownie w rysę na palce. Powyżej znów przerysa, ale tym razem w dachu. Oczywiście na kiepskiej asekuracji… Na koniec delikatny trawersik i mantla.

 

Wyciąg czwarty: The Freak Show (5.13)—najtrudniejszy na drodze. 25 metrów przewieszonego systemu zacięć, przerys w dachu i rys rozmaitej szerokości wymagających zastosowania wszelkich możliwych technik klinowań. Oczywiście w sporej ekspozycji i przy fatalnej asekuracji. No i oczywiście w sporej kruszyźnie…

 

Ktoś chętny na pierwsze powtórzenie? W ramach ciekawostki warto dodać, że w zeszłym roku Pamela, po kontuzji kręgosłupa, była unieruchomiona przez 3 miesiące. Teraz najwyraźniej znów wróciła do formy.

 

Zobaczcie krótki film o Amerykance z dziwnymi upodobaniami:

źródło:rockandice.com

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-12-11
GÓRY
 

Dzikość Półwyspu Varanger

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-04
GÓRY
 

Safiental na weekend

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-08
GÓRY
 

Narciarstwo wysokogórskie – rady na dobry początek

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-10-18
GÓRY
 

Zillertal – nie tylko biel

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-10-05
GÓRY
 

Via Alpina – 2650 kilometrów samotnie przez Alpy

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com