facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-05-14
 

Ostatni maraton dookoła świata Piotra Kuryło

Turystyczne Koło Naukowe "Wagabunda" zaprasza wszystkich na spotkanie z Piotrem Kuryło, który w ramach slajdowiska z cyklu "Świat bliższy niż sądzisz…” opowie o biegu dookoła świata.
7 sierpnia 2010 Piotr Kuryło wystartował w swój ostatni samotny maraton dookoła ziemi. W Europie przebiegł Polskę, Niemcy, skrawek Holandii, Belgię, Francję, Hiszpanię, Portugalię. Z Lizbony przeleciał samolotem do New Yorku skąd ruszył na zachód przez stany New York, New Jersey, Pensylwanię, West Virginia, Ohio, Indianę, Illinois, Missouri, Oklahomę, Teksas, New Mexico, Arizonę, Kalifornię. Z San Francisco przeleciał samolotem do Władywostoku, skąd rozpoczął najcięższy i najdłuższy etap. Przebiegł przez Syberię mijając Bajkał, dalej zahaczył o Kazachstan, przebiegł południowy Ural, skąd skierował się do Moskwy. Po Rosji pokonał Łotwę i Litwę, i po przebiegnięciu około 20 tys. km 6 sierpnia 2011 roku zakończył swój bieg na rynku w Augustowie.

 

W czasie rocznej wyprawy zużył 15 par butów i korzystał z 7 różnych wózków, na których ciągnął swój ekwipunek. Na spotkaniu opowie o zachowaniach ludzi, których spotkał na swej drodze, spotkaniach ze zwierzętami, walce z trudnymi warunkami atmosferycznymi, bezdrożami i tym, co było dla niego najtrudniejsze - samotnością i tęsknotą za domem.

 

Piotr Kuryło jest laureatem Kolosa 2011 za „wyczyn roku” – przebiegnięcie wokół kuli ziemskiej, otrzymał również Nagrodę Publiczności za najlepszą prezentację i Nagrodę Dziennikarzy.

Więcej o biegu na stronie: www.biegdlapokoju.pl

Slajdowisko odbędzie się o godz. 19.00 we wtorek 15.05.2012 w sali nr 9 pawilonu Sportowo-Dydaktycznego na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (ul. Rakowicka 27).

Zapraszamy wszystkich serdecznie
Wstęp wolny
TKN Wagabunda

Więcej informacji na stronie:
http://www.wagabunda.krakow.pl/
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com