facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2011-09-06
 

Oglądaj filmy górskie w Internecie

Zapraszamy do oglądania filmów dla aktywnych w domowym zaciszu. Dostępne są w serwisie Kinoplex.pl, udostępniającym najciekawsze produkcje kinowe i telewizyjne.
Polecamy filmy w reżyserii Dariusza Załuskiego:

Everest - Przesunąć Horyzont


"Everest - Przesunąć Horyzont" to film dokumentujący dwumiesięczną wyprawę na najwyższą górę świata Falvit Everest Expedition 2006 z udziałem Martyny Wojciechowskiej. Unikalne zdjęcia Darka Załuskiego wykonane w warunkach ekstremalnych, przepiękna wysokogórska sceneria i uchwycona okiem kamery opowieść o wewnętrznej wspinaczce i pokonywaniu własnych słabości stanowią o niezwykłej wartości tego filmu. Odkrywa on zupełnie nową, nieznaną twarz Martyny. Martyna zapomina, że na każdym kroku towarzyszy jej kamera. Nie kryje łez ani chwil słabości.

Annapurna na lekkoRelacja z wiosennej wyprawy Piotra Pustelnika, Piotra Morawskiego, Petera Hamora i Dariusza Załuskiego na dziesiąty pod względem wysokości ośmiotysięcznik - Annapurnę. Wyprawa na szczyt, który ze względu na dużą rozległość masywu i wynikające z niej zwiększone niebezpieczeństwo lawinowe, uchodzi za jeden z trudniejszych, nie zakończyła się sukcesem. Film "Annapurna na lekko" jest ostatnim obrazem, na którym oglądać można Piotra Morawskiego. Ten, świetnie zapowiadający się himalaista młodego pokolenia, zginął w kwietniu 2009 roku na stokach Dhaulagiri. Autor zdjęć do filmu Dariusz Załuski zdobył Nagrodą Specjalną na XIII PFG w Lądku Zdroju, Grand Prix na 6. Festiwalu Filmów Górskich w Krakowie oraz Nagrodę za najlepszy film górski na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Górskich w Vancouver 2009.


Więcej informacji: kinoplex.gazeta.pl

Źródło: www.ceneria.pl


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
Goryonline
 
2022-03-28
GÓRY
 

Red Bull Szybka Tura

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-25
GÓRY
 

Dni Lawinowo-Skiturowe dla Ukrainy

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-14
GÓRY
 

Jurek Łabęcki – Kaskader z Bronowic

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com