facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2014-09-30
 

Odzież z butelek PET? Ekologia wg Marmot

Zrównoważony rozwój ekologiczny jest priorytetem także dla firmy Marmot, która od 1974 r. w zgodzie z tymi zasadami produkuje wysokiej jakości odzież i sprzęt dla ludzi gór, entuzjastów outdooru oraz ekstremalnych alpinistów.

Wysokiej jakości odzież outdoorową można wyprodukować nawet z plastikowych butelek! Coraz więcej firm wykorzystuje materiały pochodzące z recyklingu, by zminimalizować wpływ na środowisko naturalne, jakie wywiera przemysł - nie tylko tekstylny. Zrównoważony rozwój ekologiczny jest priorytetem także dla firmy Marmot, która od 1974 r. w zgodzie z tymi zasadami produkuje wysokiej jakości odzież i sprzęt dla ludzi gór, entuzjastów outdooru oraz ekstremalnych alpinistów.Polityka firmy dotycząca ochrony środowiska naturalnego jest oparta na wyważonym i spójnym podejściu do coraz bardziej zrównoważonego rozwoju. Kolekcje Marmot zawierają coraz więcej produktów powstałych z materiałów recyklingowanych, organicznej bawełny lub innych materiałów przyjaznych przyrodzie. Dobór tego typu materiałów jest oparty na następującej zasadzie: jeśli firma jest w stanie osiągnąć ten sam lub lepszy poziom parametrów produktu używając tkanin zrównoważonych, wtedy zawsze je stosuje.

Wszystkie produkty firmy Marmot zawierające recyklingowany poliester są oznaczane jako UpCycle®, gdyż produkty te zostały stworzone poprzez przemianę względnie nisko jakościowych surowców (np. butelek plastikowych) w wysoce zaawansowaną odzież (np. bluzy polarowe). Kolejny przykład wysiłków firmy na rzecz stosowania ekologicznych i zrównoważonych materiałów to technologia Cocona® polegająca na odzyskiwaniu osadów powstałych podczas produkcji filtrów do wody, które następnie są wiązane chemicznie z przędzą poliestrową w celu zwiększenia kontroli nad nieprzyjemnymi zapachami, odprowadzaniem wilgoci i ochroną UV. Cała kolekcja koszulek Marmot posiada certyfikat Global Organic Textile Standard (GOTS), który jest najbardziej uznanym na świecie standardem dla tekstyliów wytwarzanych z naturalnych włókien organicznych. Określa on niezbędne kryteria, które gwarantują, że atestowana odzież jest wytwarzana w sposób ekologiczny i zrównoważony. Firmy, które spełniają wzmiankowane kryteria, dostają pozwolenie na oznakowanie swoich produktów biało-zielonym logo GOTS, co pozwala nabywcom rozpoznać produkty certyfikowane przez GOTS, a równocześnie upewnia ich, że noszona przez nich odzież została wytworzona z poszanowaniem zasad zrównoważonego rozwoju.

Równocześnie firma Marmot stosuje materiały przyjazne środowisku podczas wewnętrznej działalności firmowej, jak na przykład ekologiczny papier biurowy.Marmot jest również członkiem European Outdoor Conservation Association (EOCA), której zadaniem jest odpowiedzialne i poważne realizowanie projektów ekologicznych, mających na celu ochronę bezcennych obszarów dzikiej przyrody. EOCA stanowi inicjatywę europejskiej branży outdoorowej.

Branie odpowiedzialności za naszą planetę poprzez działania na rzecz ochrony przyrody oraz odpowiedzialne zachowanie się w outdoorze stanowią istotną część etosu firmy Marmot.


Dystrybucja w Polsce: Raven Outdoor


Źródło: Raven Outdoor

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-03-14
BIZNES
 

Apidura – nowa marka dla bikepackerów

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-13
BIZNES
 

Fjallraven Classic 2024

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com