facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2014-02-03
 

Odzież Jack Wolfskin bez użycia PFC

Tym samym firma Jack Wolfskin czyni kolejny ważny krok na drodze do uzyskania transparentnego łańcucha produkcyjnego i dostaw wolnych od substancji szkodliwych.

Pierwotny plan firmy Jack Wolfskin przewidywał, by począwszy od zimy produkować kolekcję podróżniczą bez użycia fluoru i jego związków. Do roku 2016 połowa wszystkich produktów z różnych kolekcji miała być produkowana bez użycia PFC.

Firma Jack Wolfskin skontrolowała jednak więcej substancji przed zaplanowanym terminem i przestawiła produkcję wcześniej niż planowano. Związki PFC obecnie są niemal nieodzowne do zagwarantowania nienasiąkalności wodą, olejem oraz do zabezpieczenia przed brudem różnych produktów.Do produkowanych bez użycia fluoru produktów firmy Jack Wolfskin z kolekcji zimowej należą między innymi:

kurtka GLENROCK JACKET, parka COLD HARBOUR PARKA oraz kurtka SELENIUM DOWN JACKET

Kurtka GLENROCK JACKET to klasyczna kurtka 3 w 1 z kurtką wewnętrzną wykonaną z polaru NANUK Bipolar Jersey. Dzięki membranie TEXAPORE 2L kurtka jest nieprzemakalna i wiatroszczelna.

Parka 3 w 1 COLD HARBOUR PARKA wyposażona jest w systemowy zamek błyskawiczny, tak że można ją łączyć z dowolnymi kurtkami wewnętrznymi firmy Jack Wolfskin, wyposażonymi w taki sam zamek. Ta parka jest wiatroszczelna, nieprzemakalna i wyposażona w dziesięć kieszeni.

Kurtka SELENIUM DOWN JACKET ma puchowe wypełnienie 90/10 o sprężystości 700 cuin. Jest wiatroszczelna, nie nasiąka wodą i dzięki zastosowaniu miękkiego materiału zewnętrznego oraz odpinanego kaptura idealnie nadaje się do różnorodnych aktywności zimowych.

Połowa kolekcji zimowej firmy Jack Wolfskin będzie już od 2014 roku, czyli dwa lata wcześniej niż planowano, produkowana bez użycia związków per- i polifluorowanych (PFC).


Źródło: www.ceneria.pl

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-07-02
BIZNES
 

Południowy Tyrol: niezwykły region Włoch

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-05-24
BIZNES
 

Nowy dystrybutor CLIMBING TECHNOLOGY w Polsce

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com