facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2011-05-17
 

Od Sahary do Madrytu, czyli marokańska podróż poślubna

Turystyczne Koło Naukowe „Wagabunda” zaprasza na kolejne majowe slajdowisko z cyklu „Świat bliższy niż sądzisz…”.
Wydarzenie będzie okazją do przeniesienia się do egzotycznego Maroka, które przybliży nam małżeństwo podróżników Magda i Marcin Musiałowie.

Slajdowisko przybliży historie, które wydarzyły się przy okazji podróży poślubnej naszych prelegentów: „Jedyne, co wiedzieliśmy o wyprawie, to daty i miejsca wylotu i powrotu. Znaliśmy więc początek i koniec podróży. To co działo się w trakcie, było dla nas całkowitą niespodzianką. Cały czas mieliśmy ze sobą towarzysza naszej podróży, o którego istnieniu dowiedzieliśmy się po pewnym czasie. Podczas miesiąca spędzonego w Maroku pokonaliśmy blisko 4000 kilometrów. Jechaliśmy w karawanie na Saharze. Zdobywaliśmy Jabal Toubkal, najwyższy szczyt Afryki Północnej. Spaliśmy na dachach marokańskich kasb czy pod gołym niebem Sahary. Poznaliśmy wstydliwe tajemnice marokańskich łazienek, zaprzyjaźniliśmy się z mówiącym w polskim języku arabem szukającym polskiej żony, otrzymaliśmy berberskie imiona, nawiązaliśmy wiele przyjaźni, które trwają i trwają jak świeżość gumy Winterfresh. Nauczyliśmy się robić berberską whisky, potrafimy grać na bouzaku, wiązać turban kilkoma sposobami, przygotowywać seffouf. Staliśmy się też właścicielami białego dromadera.”


Magdalena i Marcin Musiałowie - dwójka ludzi, których łączą wspólne pasje, odwaga spełniania marzeń, odrobina szaleństwa i wiele miłości. Obecnie przygotowują się do podroży, która ma dać odpowiedź głodowi przygód, zaspokoić eksplorerską dociekliwość, ugruntować ich fascynację tańcem oraz pogłębić wiedzę o Skarbie, który czeka, aby Go odkryli.

Slajdowisko odbędzie się o godz. 19 we wtorek 17.05.2011 w sali nr 9 pawilonu Sportowo-Dydaktycznego na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (ul. Rakowicka 27).

Zapraszamy wszystkich serdecznie.

Wstęp wolny!

Źródło:
www.wagabunda.krakow.pl
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com