facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2014-02-03
 

Od Beskidów po Himalaje - Załuski

Od Beskidów po Himalaje. Dariusz Załuski w specjalnym wywiadzie dla Aktywnego Bakcyla.

Dariusz Załuski, to znany sympatykom Epidemii Aktywnego Bakcyla, taternik, himalaista i filmowiec. Już 10 lutego tylko subskrybenci newslettera otrzymają ekskluzywny wywiad z tym legendarnym człowiekiem gór. Będzie to pierwsza rozmowa z cyklu „Zabakcylowani”, a wśród kolejnych gości pojawią się m.in. Aleksandra Dzik, Tamara Styś , Leszek Cichy, Aleksander Lwow, Janusz Majer, Paweł Nastula i Krzysztof Wielicki, oraz inne wyjątkowe i aktywne osoby.  
Dariusz Załuski z powodzeniem łączy górską i filmową pasję. Warto przypomnieć jego dokonania.

Dariusz Załuski podczas wywwiadu. Źródło: Aktywnybakcyl.pl

 Swoją poważną przygodę z filmem rozpoczął od uczestnictwa z kamerą w ostatniej wyprawie himalajskiej kierowanej przez Andrzeja Zawadę w 1997 roku. Od tej pory stał się głównym operatorem filmowym ważniejszych wypraw w najwyższe góry świata, zwłaszcza że pod względem umiejętności alpinistycznych nie ustępował naszym czołowym alpinistom (sam zdobył 5 ośmiotysięczników: K2, dwukrotnie Mount Everest, Lhotse, Cho Oyu oraz dwukrotnie Gasherbrum II). Uczestniczył również w czterech polskich wyprawach zimowych na Nanga Parbat, Makalu i K2 oraz dwóch polsko-włoskich na Shisha Pangmę i międzynarodowej na Gasherbruma I.Górskie filmy Załuskiego nagradzane były zarówno w Polsce jak i na świecie.  

W przygotowywanym wywiadzie Dariusz Załuski przybliża swoją, nomen omen, stromą ścieżkę kariery, począwszy od Beskidów, aż po Dach Świata. Opowiada o swoich filmowych doświadczeniach i ważnych dla niego ludziach, ale też zdradza swoje trekkingowe ścieżki w Himalajach, bo czasami warto wędrować, a nie tylko wspinać się.

Wywiad z Dariuszem Załuskim już 10 lutego i tylko dla subskrybentów, dlatego warto się pospieszyć i zapisać na newsletter jeszcze dziś na stronie www.AktywnyBakcyl.pl!

Zapraszamy też na stronę na Facebooku: www.facebook.com/AktywnyBakcylPL
 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com