facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2014-06-03
 

Obóz biegowy w Tatrach

Ostatnie dni w Tatrach to była pogodowa przeplatanka - od metrowych opadów śniegu w czasie majówki, przez gigantyczne ulewy, które zniszczyły szlaki, kilka dni upałów i wróciliśmy do punktu wyjścia: pod koniec maja na 2000 m padał marznący deszcz, a wyżej nawet śnieg… Warunki do biegania są więc trudne, ale nie niemożliwe.

Warunki do biegania są więc trudne, ale nie niemożliwe.

W Schronisku Murowaniec odbył się Wysokogórski Obóz Biegowy pod szyldem „Grani Tatr” z Marcinem Świercem, jednym z najlepszych ultrasów w kraju. Udało się zrobić wymagający trening częściowo trasą przyszłotygodniowego Biegu Marduły. Ekipa z Hali Gąsienicowej przebiegła przez Karb, zbiegła do Czerwonych Stawków i weszła na Świnicką Przełęcz, lecąc dalej granią w kierunku Kasprowego Wierchu.

Najważniejszą informacją dla osób, które wybierają się niedługo w Tatry, jest taka, że jest kilka miejsc, gdzie śnieg leży na trasie zawodów i w najbliższych dniach raczej nie stopnieje, gdzieniegdzie jest też bardzo ślisko, a niżej - błotniście. Wprawdzie do następnej soboty wiele się jeszcze może zmienić, ale w prognozach zdecydowanie więcej jest deszczu niż słońca… Na szczęście na samej grani biega się już po kamieniach.
Temperatury dla osób lubiących chłód są idealne, od +10 stopni na dole w Zakopanem do -2 w okolicy Świnicy. Zapewne przydadzą się rękawiczki i buffy.

Po więcej raportów pogodowych z Tatr zapraszamy na stronę Biegu Ultra „Granią Tatr” na FB https://www.facebook.com/BiegUltraGraniaTatr, a spragnionym ciekawych treningów w najwyższych polskich górach polecamy II Obóz Wysokogórski w Schronisku Murowaniec już za 2 tygodnie w dniach 13-17 czerwca.  Do zobaczenia na szlaku!

fot. Marcin Świerc, Widok z Beskidu na Tatry Wysokie
Więcej informacji na stronie:

www.BieganiewTatrach.pl

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com