facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Nowy projekt Andrzeja Bargiela. Śnieżna Pantera w rekordowo krótkim czasie
Przypomnijmy, tytuł Śnieżnej Pantery otrzymuje każdy, kto wejdzie na pięć siedmiotysięczników dawnego ZSRR: Chan Tengri (7010 m), Pik Pobiedy (7439 m), Pik Korżeniewskiej (7105 m), Pik Kommunizmu (7495 m) i Pik Lenina (7134 m).

 

Andrzej Bargiel znany jest nie tylko ze znakomitej jazdy na nartach, ale także wykręcaniu świetnych czasów w górach. Zapewne ostrzy więc sobie zęby na pobicie rekordu Denisa Urubko i Sergieja Mołotowa, którzy w 1999 roku na wejście na szczyty wchodzące w skład Śnieżnej Pantery potrzebowali 42 dni. 

 

Skialpinistyczne zmagania Andrzeja filmować będzie ekipa Canal+ Discovery. Można przypuszczać, że udział poważnego partnera ułatwi Bargielowi zadanie, wszak cała sprawa rozbija się nie tylko o moc w nogach i płucach (której naszemu sprinterowi nie brakuje) ale także zaplecze logistyczne i finansowe. 

 

Wystartowała już specjalna strona andrzejbargiel.canalplus.pl, a efektem wyprawy ma być ośmioodcinkowy dokument „Andrzej Bargiel – Śnieżna Pantera”, który zostanie wyemitowany jesienią. Tymczasem sobaczcie teaser:


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
Goryonline
 
2022-09-13
GÓRY
 

Andrzej Bargiel - Khumbu Icefall

Komentuj 0
Goryonline
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2022-08-24
GÓRY
 

Andrzej Bargiel – Everest Ski Challenge

Komentuj 0
Goryonline
 
2022-03-28
GÓRY
 

Red Bull Szybka Tura

Komentuj 0
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com