facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2016-04-17
 

Nowe Życie dla Nepalu - impreza charytatywna

Studenci UJ wychodzą poza mury uczelni i organizują imprezę charytatywną, by pomóc Nepalczykom w odbudowie szkół zniszczonych przez trzęsienie ziemi w ubiegłym roku.

„Nowe życie dla Nepalu” - pod takim hasłem odbędzie się 17 kwietnia 2016 r. impreza charytatywna, której celem jest zebranie środków finansowych na odbudowę szkół w Nepalu zniszczonych przez trzęsienie ziemi w kwietniu ubiegłego roku. Pomysłodawcami i głównymi organizatorami imprezy są studenci Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy postanowili poszukać darczyńców poza murami swojej uczelni i zorganizować imprezę w miejscu znanym z tego typu inicjatyw – w Artefakt Cafe na krakowskim Kazimierzu. Impreza z założenia ma być swoistym świętem Nepalu, które pozwoli nie tylko zebrać fundusze, ale także spopularyzować wiedzę o tym regionie i prowadzonych tam działaniach pomocowych. Na imprezę złożą się liczne atrakcje w postaci koncertów, wykładów i spotkań z osobami zaangażowanymi w pomoc humanitarną, prelekcje i slajdowiska o tematyce nepalskiej, a także kiermasz książek, ozdób, biżuterii i egzotycznych smakołyków. Zbiórka pieniędzy zostanie przeprowadzona przy wsparciu Polskiej Akcji Humanitarnej, a patronat nad całością przedsięwzięcia sprawuje Instytut Konfucjusza z Krakowa.

Niewielkiej grupie studentów kierunku „studia azjatyckie” na Uniwersytecie Jagiellońskim udało się w niecałe dwa miesiące namówić zaprzyjaźnione zespoły muzyczne, wykładowców akademickich, podróżników oraz firmy i osoby prywatne, by poświęcili nieodpłatnie swój czas i zasoby sprawie pomocy innym. Akcji bez namysłu przyklasnął PAH, wskazując bezpośrednich beneficjentów zbiórki pieniędzy. Swoją pomoc natychmiast zaoferowało także Dalekowschodnie Koło Naukowe UJ oraz właściciel Artefakt Cafe, który postanowił udostępnić swój lokal oraz przeznaczyć na cel akcji część dochodów uzyskanych w dniu imprezy. Nie zawiedli także sponsorzy, do których zwrócono się z propozycją ufundowania nagród w konkursach i udziału w okolicznościowym kiermaszu. Z pomocą wszystkich tych instytucji, a także licznego grona przyjaciół i znajomych, udało się przygotować atrakcyjny program dla wszystkich, którzy lubią dobra zabawę, są ciekawi świata i spragnieni wiedzy, a przy okazji mają otwarte serca dla innych. Organizatorzy liczą, że impreza stanie się początkiem serii podobnych wydarzeń i na stałe wpisze się w klimat tego miejsca.

 


 
„Temat tragedii w Nepalu przestał już budzić zainteresowanie świata i mediów, a przecież mieszkańcy tego kraju nadal nie wrócili do normalnego życia i wciąż potrzebują wsparcia z zewnątrz” - mówi Wojciech Wardęga, student Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ oraz inicjator akcji. „Chcieliśmy przypomnieć o tej wielkiej tragedii, pokazać, że potrafimy się zjednoczyć wokół pracy na rzecz innych, wykazać solidarność z potrzebującymi i realnie pomóc.” Polska Akcja Humanitarna, która jako jedna z pierwszych pospieszyła z pomocą poszkodowanym w Nepalu tuż po wybuchu kataklizmu, zaproponowała by skupić się na wybranej grupie potrzebujących i zebrane fundusze przeznaczyć na odbudowę i wyposażenie 5 szkół w dystrykcie Dhading. W ten sposób studenci z Krakowa, którzy przecież doskonale rozumieją potrzebę kształcenia się, włączą się w organizację dostępu do edukacji swoim młodszym kolegom w odległej Azji.

 

Więcej informacji:

https://www.facebook.com/events/1710933835815180/


https://www.facebook.com/nepalency/?fref=nf

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2021-06-24
WYDARZENIA
 

Startuje 17. Moc Gór Festiwal!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2020-12-08
WYDARZENIA
 

Rusza Snow Expo Ski Test, wielobrandowe testy nart i desek

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2020-11-04
WYDARZENIA
 

Snow Expo Road Show 2020/2021

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2020-10-13
WYDARZENIA
 

Opolski Festiwal Gór już niebawem!

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com