facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2015-10-27
 

Nowe oblicza Nepalu - pokaz po trzęsieniu ziemi

27 października w ramach spotkań „Podróże małe i duże” zapraszamy na relację naocznego świadka trzęsienia ziemi, które miało miejsce 25 kwietnia 2015 r. w Nepalu. O starym i nowym obliczu Nepalu opowie Edyta Stępczak, która mieszkała w tym kraju pięć lat.

„Nowe oblicza Nepalu” to godzinna prelekcja ze zdjęciami, pokazującymi Nepal przed i po trzęsieniu ziemi z kwietnia 2015 r.. Autorka opowie o tym, jak organizowali się ludzie tuż po tragedii oraz w kolejnych miesiącach, jak wyglądało ich życie, jakie są ich wyzwania i na czym polegają ich problemy. Ponadto na pokaz składają się zdjęcia ilustrujące programy pomocowe, jakie prowadzi Edyta Stępczak na rzecz ofiar tej tragedii.

Informacje o autorce:
Edyta Stępczak – dziennikarka, podróżniczka, pracownik społeczny. Od pięciu lat mieszka w Nepalu, gdzie m.in. współpracowała z kilkoma organizacjami pozarządowymi, głównie na rzecz kobiet i dzieci nepalskich. Prowadzi własne projekty pomocowe, Travel With Social Cause oraz Healing Haku, na rzecz ofiar kwietniowego trzęsienia ziemi w Nepalu. Pisze książkę, reportaż literacki o Nepalu.
E-mail: info@travelwithsocialcause.com

Wywiad z Edytą Stępczak można przeczytać na gazeta.pl:
http://podroze.gazeta.pl/podroze/7,114158,18991292,po-trzesieniu-ziemi-bdquo-w-nepalu-ludzie-i-gory-nadal-istnieja.html

Spotkanie odbędzie się 27 października 2015 r. (wtorek) o godz. 19.00 w kinie Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa (ul. Zamkowa 4, Niepołomice).

Wstęp wolny!

W trakcie pokazu konkurs z nagrodami!

Więcej informacji: www.mcdis.pl

 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-07-28
WYDARZENIA
 

Wystawa „Skały”

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-04-06
WYDARZENIA
 

KIERAT 2023 – góry w solidnej dawce

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com