facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2013-12-21
 

Nowe modele Climbing Technology

W kolekcji Climbing Technology na zimę 2013/2014 znajdziemy dobrze znane i sprawdzone modele raków i czekanów, ale także modele zupełnie nowe!

Absolutną nowością w zimowej kolekcji Climbing Technology jest wspinaczkowy model raków – Lycan. Są to lekkie, wszechstronne raki przeznaczone zarówno do wymagającej turystyki wysokogórskiej, wspinaczki w terenie górskim oraz wspinaczki lodowej. Jest to typowo alpejski model pozwalający na wygodne podejście po lodowcu, twardym śniegu oraz wspinaczkę mikstową.

Lycan występuje w wersji automatycznej oraz półautomatycznej, dzięki czemu pasuje idealnie do zimowych modeli butów wysokogórskich. Konstrukcja łącznika umożliwia ustawienie go w dwóch pozycjach, przez co nowy model posiada bardzo duży zakres regulacji – od rozmiaru 36 do 47. Dokładnego dopasowania rozmiaru dokonuje się przez uniesienie specjalnej dźwigni zaprojektowanej tak, aby jej obsługa możliwa była w grubych rękawicach.
Climbing Technology
wraz z modelem Lycan wprowadziło nową generację podkładek śnieżnych. Są one wykonane z tworzywa charakteryzującego się dużą śliskością oraz elastycznością. Podkładki są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie ekstremalnie niskich temperatur. Dodatkowo zostały wytłoczone w taki sposób, aby odkształcały się i powracały do swojego pierwotnego kształtu podczas chodzenia, dzięki czemu nieustannie „odbijają” śnieg, który mógłby się zgromadzić pod rakiem.

Kolejną ciekawą propozycją jest model Nuptse EVO. Jest to ulepszona wersja długo obecnego na rynku modelu Nuptse. Do tej pory były to najbardziej popularne raki w Polsce. I nie bez powodu: waga, rozwiązania techniczne i stosunek jakości do ceny – wszystko to przemawiało na ich korzyść. I wszystko wskazuje na to, że ich następca utrzyma wysoką pozycję. Nuptse EVO są bardziej agresywne, posiadają lepszy zakres i sposób regulacji oraz dużo lepsze podkładki przeciwśnieżne. Nuptse EVO są rakami spełniającymi oczekiwania większości zimowych turystów, nawet najbardziej wymagających.


Warto również zwrócić uwagę na fakt, że Climbing Technology nie przeniosło produkcji na wschód – nadal odbywa się ona w fabryce umiejscowionej we Włoszech. CT jest firmą z 25-letnią tradycją i doświadczeniem w wytwarzaniu sprzętu wspinaczkowego. Raki wycinane są laserowo, ze stali hartowanej o doskonałych właściwościach i wytrzymałości. Wszystkie elementy są odporne na działanie warunków zewnętrznych, szczególnie mrozu, dzięki czemu sprzęt ze znaczkiem CT ma opinię bardzo trwałego i niezawodnego.

Climbing Technology posiada bardzo szeroką ofertę. Wśród sprzętu tej marki znajdziemy bez problemu cały sprzęt potrzebny zarówno na zimowe, jak i na letnie, wyprawy górskie.

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-09-23
BIZNES
 

Bo liczy się droga

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-09-22
BIZNES
 

GOPR i Salewa dalej razem

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-08-19
BIZNES
 

Polskie marki – Powrót ProRocka

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2022-06-08
BIZNES
 

Największy brand corner Fjällräven w Polsce otwarty!

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com