facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2011-06-13
 

Nowa kawiarnia podróżnicza - otwarcie

Zapraszamy na oficjalne otwarcie nowej kawiarni: „Południk Zero”, które odbędzie się w sobotę 18 czerwca w Warszawie.
Południk Zero to nowa podróżnicza kawiarnia w Warszawie, która mieści się przy ul. Wilczej 25 w starej, przedwojennej kamienicy. Kaflowe piece, licząca ponad 70 lat podłoga, stare fotele, ścienny zegar oraz liczne mapy i książki podróżnicze tworzą przytulną atmosferę, przypominającą klimatem górskie schronisko. 

To nie kolejna sieciowa kawiarnia, nie wymysł „biznesmenów”. Południk Zero to miejsce stworzone przez podróżników dla podróżników. Właścicielami są Asia Mostowska i Wojtek Marzec.

Asia podróżuje głównie na Wschód. Otrzymała wyróżnienie na „Kolosach” za samotną  9-miesięczną wędrówkę po Azji, podczas której m.in. jako pierwsza Polka przejechała solowo Tybet na rowerze. Obecnie jeździ głównie w góry, by się wspinać lub na wyjazdy polarne – idzie wówczas na nartach ciągnąc za sobą sanki z całym sprzętem.

Wojtek jest twórcą i koordynatorem grupy wyprawowej „Chate.pl”. Ciężko zliczyć kraje, które odwiedził i które przemierzał samochodem, konno lub pieszo. Był na pięciu kontynentach. Najlepiej czuje się w ukraińskich Karpatach przy ognisku lub w drodze na szczyt sześciotysięcznika. Wszedł m.in. na Aconcaguę i Denali, przemierzał konno Mongolię i Patagonię.
 

Południk Zero to miejsce, gdzie dużo się dzieje.


    * We wtorki można u nas zobaczyć filmy dokumentalne z całego świata.
    * W każdą środę organizujemy pokazy slajdów „W Środy na Jagody”. Są one kontynuacją trwających nieprzerwanie już od dwóch lat spotkań podróżniczych organizowanych wcześniej w innych warszawskich kawiarniach.
    * Z klubami górskimi: SKPB Warszawa oraz klubem Styki organizujemy w czwartkowe wieczory wspólne śpiewanki i granie na gitarach.
    * Współpracujemy m.in. z fundacją Mandragon, wspólnie organizując raz w miesiącu spotkania dotyczące Azji, a wraz z grupą „Totutotam” zapewniamy naszym bywalcom spotkania podróżnicze w języku angielskim pod nazwą „Traveller’s Club”.
    * Pomyśleliśmy także o najmłodszych podróżnikach, dla których w każdą sobotę będą zajęcia dotyczące przyrody i kultur świata.

Organizujemy również  spotkania z podróżnikami i znawcami kultur świata, wyświetlamy filmy z dalekich wypraw, prowadzimy warsztaty związane z podróżami.

Jeszcze przed oficjalnym otwarciem odbyło się u nas kilka imprez m.in. spotkanie z Witoldem Szabłowskim, autorem książki reporterskiej z Turcji (nominacja do NIKE 2011), spotkanie z Jasiem Melą – niepełnosprawnym zdobywcą obu biegunów polarnych, projekcje filmów oraz podróżniczy Bal Przebierańców dla dzieci.
 
W Południku Zero serwujemy regionalne kawy, herbaty oraz przekąski i desery. Można u nas dostać także piwa i wina z różnych stron świata. 


Mamy swój profil na facebooku:


http://www.facebook.com/pages/Po%C5%82udnik-Zero/130669913657625,

a wkrótce ruszy nasza strona www.poludnikzero.pl. Można się z nami skontaktować pisząc mail na: kawiarnia@poludnikzero.pl

Program imprezy:


16:00 - 18:30 - odwiedź Południk, weź udział w atrakcjach przygotowanych przez osoby związane z Południkiem oraz m.in. przez fundację Mandragon, grupę Totutotam, Piekarnię w Nepalu, Etnikana.pl.

18:30 - 19:30 – KONFERENCJA PRASOWA. Założyciele Południka Zero opowiedzą jak powstał  Południk Zero, jakie są ich cele i kim są.

19:30 - 20:00 – możliwość przeprowadzenia rozmów z właścicielami.

20:00 - koncert: Tomek Jarmużewski band.


Zapraszamy!

 


 Nowa kawiarnia - Południk Zero
 Nowa kawiarnia - Południk Zero
 Nowa kawiarnia - Południk Zero
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-08-31
HYDEPARK
 

Ukryte wartości górskiej książki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com