facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2011-09-19
 

Nowa droga "Stoamanndl" braci Huberów

28 sierpnia duet braci Huberów otworzył nową drogę Stoamanndl w rejonie Loferer Alm w Szwajcarii.

Droga ma 250 metrów długości, ze słów braci wynika, że jest bardzo techniczna, wytrzymałościowa oraz wymagająca psychicznie. Poszczególne wyciągi zostały wycenione na X, X-, VII-, VIII+, VII, VIII-, IX-, III. Linie dróg Stoamanndl i Donnervogel. Fot. www.huberbuam.de
 
Podczas przejścia Donnervogel (X) w czerwcu 2010 Alexander wypatrzył po lewej stronie potencjalną nową linię. Huberowie zazwyczaj "oszczędnie" obijają swoje drogi i Stoamannd nie jest wyjątkiem. Pierwszy wyciąg o trudnościach X został wyposażony tylko w 6 spitów.
 
Stało się jasne, że przejście całej drogi będzie solidnym testem wytrzymałości i zaangażowania. Potrzebny był partner, na którym można polegać. Kimś takim był zdecydowanie Thomas Huber. Ściana również zauroczyła Thomasa, który stwierdził:

"Loferer Alm to prawdziwa kopalnia złota dla wspinaczy. To miejsce naprawdę mnie urzekło. Jest oddalone od cywilizacji i ciche. Do tego dodajmy niesamowitą skałę, a otrzymamy idealne miejsce dla wspinacza, prawdziwy raj."Alex Huber na Stoamanndl. Fot. Adidas
 
Pierwsze próby RP braci Huber nie wyszły ze względu na złą pogodę. Dopiero okno pogodowe pod koniec sierpnia pozwoliło na przejście całej drogi.

Źródło: www.huberbaum.de
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
Piotr Michalski
 
2020-09-15
GÓRY
 

Nowe, trudne "Czary" w Tatrach

Komentarze
0
 
Weronika Biernacka
 
Weronika Biernacka
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2020 Goryonline.com