facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2011-01-26
 

National Geographic: Travelery 2010

Po raz kolejny polskie wydanie National Geographic zorganizowało konkurs o Nagrodę Travelera. Kapituła pod przewodnictwem Martyny Wojciechowskiej, w składzie której znalazł się również redaktor naczelny Magazynu GÓRY - Piotr Drożdż ogłosiła nominacje. Co ważne, nie zabrakło wyróżnień dla wspinaczy...
Pierwszy etap konkursu za nami. Kapituła wyłoniła po pięciu kandydatów w sześciu kategoriach. I tak, w kategorii "Wyczyn Roku" zostali wyróżnieni m.in. Andrzej Bargiel i Ola Dzik za zwycięstwo w biegu Elbrus Race, Piotr Pustelnik za zdobycie Korony Himalajów, Edyta Ropek za mistrzostwo Europy we wspinaczce sportowej oraz Bartłomiej Tofel i Jacek Kierzkowski z ekipą za wyprawę eksploracyjną w góry Afganistanu. W kategorii "Społeczna Inicjatywa Roku" wyróżniona została m.in. wyprawa Fundacji Jasia Meli na El Capitan. Z kolei w kategorii "Podróżnicza Książka Roku" wyróżniono "Od początku do końca", czyli niezwykły dialog pomiędzy Olgą i Piotrem Morawskim.

Ze wszystkimi nominacjami można się zapoznać na oficjalnej stronie konkursu.

W drugim etapie konkursu, wszyscy czytelnicy mogą oddawać głosy na nominowanych za pomocą smsów - w ten sposób zostaną wyłonieni zwycięscy poszczególnych kategorii. Plebiscyt będzie trwać do 15 marca 2011 roku, a głosujący wezmą udział w losowaniu cennych nagród rzeczowych.

Grand Prix - za całokształt dokonań eksploracyjnych lub naukowych oraz wierność życiowej pasji - zostanie ostatecznie przyznane przez Kapitułę.

Szczegóły konkursu na stronie: www.travelery2010.national-geographic.pl
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com