facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Natalia Terlecka znów triumfuje w Portugalii

Spektakularnym sukcesem Natalii Terleckiej (Heartbeat) zakończyły się zawody z cyklu Pucharu Portugalii w Boulderingu, rozegrane w miniony weekend w Lizbonie.

Natalia Terlecka na finałowej czwórce (fot. Maciek Szopa)

 

 

Zawodniczka z Krakowa po raz kolejny stanęła na najwyższym podium pokonując lokalne zawodniczki. Tym razem zawody rozegrano na Vertigo Rocódromo Lisboa, największej bulderowni w Portugalii. Niemała pula nagród sprawiła, że na starcie stanęła też spora grupa gości zza wschodniej granicy (czyli z Hiszpanii:-)

 

Natalia pewnie prowadziła już od fazy eliminacji. W finale dwa topy i komplet bonusów dał jej zdecydowane zwycięstwo. Oprócz fejmu na dzielnicy dodatkowym, podnoszącym poziom zadowolenia elementem, było zgarnięcie pierwszej nagrody w kwocie 1000 euro. Całkiem nie najgorszy dzień w biurze:-). Drugie miejsce zajęła Olga Fedyuk, a trzecie młoda nadzieja portugalskiego wspinu Betrycze Coimbra

 

 

Alberto Rocasolano walczy na trzeciej przystawce (fot. Maciek Szopa)

 

Wśród panów konkurencja była spora. Zwabiona nagrodami pojawiła się prawie cała czołówka z Portugalii i kilku mocnych zawodników z Hiszpanii, na czele z „panem 8C” Alberto Rocasolano. Jednak i tym razem świetną formę potwierdził lokals Andre Neres, zwyciężając o przysłowiowy włos nad juniorem Joao Evorą i autorem pierwszej portugalskiej 9a Leo Farią. Niestety routesetterów nieco poniosło z trudnością przystawek, czego efektem była minimalna ilośc topów w męskich finałach.

 

 

Podium pań (fot. Maciek Szopa)
Olga Fedyuk w finale (fot. Maciek Szopa)

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2021-09-02
WSPINACZKA SPORTOWA
 

„Nasze Skały” – prośba o respektowanie zasad w skałkach

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-04-15
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Baza informacji o ptasich gniazdach

Komentarze
0
 
Weronika Biernacka
 
2021-03-30
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Pierwsze 9b+ w Siuranie - Will Bosi prowadzi "King Capella"

Komentarze
0
 
Bartek Pasiowiec
 
Bartek Pasiowiec
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com