facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2018-10-06
 

Nasi wschodni sąsiedzi zapraszają na Easter Island - 2018 - festiwal boulderowy

6-7 października br. nieopodal wioski Kamionka (rejon Skolewski) na Ukrainie odbędzie się festiwal boulderowy "Easter Island 2018” - określany również jako Puchar Obwodu Lwowskiego we wspinaczce skałkowej. Nasi sąsiedzi zapraszają do wzięcia udziału!

 

 

І. Miejsce, czas:


Festiwal odbędzie się 6-7 października nieopodal wioski Kamionka (rejon Skolewski) obwodu Lwowskiego. Punkt rejestracji, oraz pole namiotowe dla uczestników, położone będą 100m od wodospadu Kamionka. Skały znajdują się na grzbiecie góry Klucz, 40-50 min podejścia ścieżką od polany. Podczas festiwalu miasteczko namiotowe będzie strzeżone.

 

 

ІІ. Uczestnictwo:


W zawodach mogą uczestniczyć osoby pełnoletnie (powyżej 18 roku życia). Osoby poniżej 18 roku życia muszą posiadać pisemną zgodę od rodziców.

 

 

ІІІ. Harmonogram:


Sobota (6 października):


9:00-12:00 – rejestracja uczestników
10:00 – uroczyste otwarcie
11:00-19:00 - wspinanie
20:30-00:00 – party :)

 

Niedziela (7 października):


10:00-15:00 - wspinanie
17.00 – dekoracja zwycięzców / wręczenie nagród


ІV. Zasady punktacji:


- do pokonania będzie blisko 100 problemów boulderowych, w różnym stopniu trudności.
- ilość prób oraz czas przejścia nie są ograniczone.
- wszystkie problemy są zaznaczone na karcie uczestnika i mają odpowiednią do trudności ilość punktów. Uczestnicy sami wpisują przejścia.

Aby zaliczyć ‘bouldery specjalne’ (które dają dodatkowe nagrody lub punkty) wymagany jest podpis osoby która widziała przejście.
- problem uważa się za pokonany, jeżeli zawodnik wystartował zgodnie z opisem w przewodniku (na niektórych bulderach chwyty startowe będą oznaczone dwoma kreskami) i zatopował, wychodząc na górę kamienia (wykonując mantlę).
- każdy problem wyceniony jest odpowiednią ilością punktów w karcie startowej. Im trudniejszy problem, tym więcej punktów
- na wynik składają się punkty z 8 najtrudniejszych pokonanych bulderów.
- w przypadku uzyskania takiej samej liczby punktów, do wyniku będzie się liczył kolejny najtrudniejszy z pokonanych bulderów (przykładowo zawodnik nr 1 zrobił 8x7B i 2x6C, zawodnik nr 2 zrobił 8x7B, 1x7A+, wygrywa zawodnik nr 2).

 

V. Rejestracja online:


Rejestracja online otwarta jest od momentu ogłoszenia zawodów do godziny 22:00, 5 października 2018. Rejestracja online jest obowiązkowa dla wszystkich uczestników.

Link do rejestracji
Lista uczestników

 

 

VI. Wpisowe:


Dla zarejestrowanych online wpisowe wynosi 150 UAH.

Dla zawodników rejestrujących się bezpośrednio w dniu festiwalu, wpisowe wynosi 180 UAH.

 

 

VII. Nagrody:


Nagrodzone zostaną osoby na podium, wśród kobiet i facetów, a także pogromcy 'boulderów specjalnych’.

 

 

VIII. Bezpieczeństwo:


Ubezpieczenie zawodników od nieszczęśliwych wypadków leży w gestii poszczególnych zawodników, trenerów i kierowników ekip. Organizator nie przewiduje dodatkowego ubezpieczenia dla zawodników.

 

IX. Dojazd:


Autobusem ze Lwowa w kierunku Skole (odjazdy z Dworca Autobusowego przy ul. Stryjskiej, 109 oraz ze stacji autobusowej przy Głównym Dworcu Kolejowym, plac Dworcowy 1) do ostatniego przystanku w miejscowości Dubyna (skręt na wodospad Kamionka). Od przystanku do miasteczka namiotowego ok. 4 km pieszo w kierunku wioski Kamionka.Z miejscowości Skole można dojechać taksówką bezpośrednio do miasteczka namiotowego lub autobusem w kierunku Lwowa do pierwszego przystanku w miejscowości Dubyna (skręt na wodospad Kamionka) i stamtąd ok. 4 km pieszo w kierunku wioski Kamionka.

 

X. Organizatorzy:


Ściana Wspinaczkowa Bukhta, Klub wysokogórski "Ekstrem".
Eksploratorzy: Kukarkin N., Kowal A., Jaszczenko O., Tarasenko B., Wozniak V.
Sędzia główny: Fedirko S.

 

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany harmonogramu, ilości osób w grupach startowych, zasad punktacji oraz wszystkich reguł dotyczących festiwalu w celach zapewnienia komfortu i bezpieczeństwa dla zawodników.


Źródło: informacja prasowa organizatora

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-11-08
WYDARZENIA
 

Wystawa „Spojrzenie z góry. Archiwum Wady Rutkiewicz”

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-07-28
WYDARZENIA
 

Wystawa „Skały”

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-04-06
WYDARZENIA
 

KIERAT 2023 – góry w solidnej dawce

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com