facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-09-19
 

Namiot Marabut Arco w Górach Przeklętych

Wyprawa w Góry Przeklęte, leżące na pograniczu Albanii i Czarnogóry, była znakomitą okazją do dokładnego sprawdzenia możliwości namiotu Marabut Arco. Na wiele nocy ów namiot stał się moim domem.
Marabut Arco to wygodny namiot bazowy o bardzo przemyślanej trójpałąkowej konstrukcji i zmyślnej budowie. Można w nim wygodnie biwakować w dwie lub trzy osoby. W czasie wyprawy dzieliłem namiot z Adamem, który ma 190 cm wzrostu - on również nie stwierdził, aby namiot był niedopasowany do jego wymiarów. Podstawowa zaleta namiotu to konstrukcja, dzięki której sypialnia jest podczepiona (z możliwością odczepienia) do tropiku. Dzięki temu od razu rozstawiamy cały namiot bez konieczności zabawy w osobne podczepianie sypialni, co ma kluczowe znaczenie dla komfortu podczas deszczu.


Namiot posiada dwa przedsionki - jeden mniejszy, drugi większy. To znakomite rozwiązanie, które jest ogromną zaletą na wyprawach, na których konieczne jest przechowywanie sprzętu wspinaczkowego wewnątrz namiotu. Ponadto, dzięki takiemu rozwiązaniu, każda z mieszkających w namiocie osób może w wygodny sposób oraz nie przeszkadzając towarzyszom wyjść na zewnątrz. W większym przedsionku można bez problemu przyrządzać posiłki lub trzymać 2-3 duże plecaki, mniejszy przedsionek zmieści plecak i kilka par butów.


2 wejścia i 2 przedsionki to duża zaleta namiotu

Całkowita waga Marabuta Arco wynosi 3,8 kg, nie jest to więc namiot super light, waga ma jednak przełożenie na jakość zastosowancyh materiałów. Podłoga, jak i sypialnia oraz tropik wykonane są z mocnych materiałów, co sprawia, że namiot Arco jest odporny na spadające z drzew gałęzie, przypadkowe zahaczenie plecakiem, huraganowe wiatry itp.

Na obydwu bocznych ścianach namiotu zostały umieszczone wywietrzniki z bardzo pomysłowym systemem zamykania i otwierania, dzięki którym namiot posiada znakomitą wentylację. W Górach Przeklętych, gdzie temperatury były diabelsko wysokie, dzięki wywietrznikom otwartym na przestrzał wyczuwalne były ruchy powietrza. Wewnątrz namiotu zostały umieszczone kieszonki na drobne akcesoria oraz siatka w centralnej części sklepienia, w której można umieścić latarkę lub delikatniejsze akcesoria, jak np. okulary czy papier toaletowy ;)


Praktyczna półka pod sufitem


Dokończenie recenzji na stronie
www.ceneria.pl >>


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-02-26
BIZNES
 

Miłość do gór, w Zillertal

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-02-22
BIZNES
 

Omni-Heat od Columbia Sporstwear na Srebrnym Globie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-11-30
BIZNES
 

Sezon zimowy 2023-2024 w Południowym Tyrolu

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com