facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-12-04
 

Najnowsza ocieplina syntetyczna Polartec® Alpha®

Polartec LLC, wiodący producent dzianin o wysokiej wytrzymałości, wprowadza na rynek nowy produkt, jest nim ocieplina syntetyczna o nazwie Polartec® Alpha®. Tym samym, firma kontynuuje kurs na innowacje ze szczególnym naciskiem na oddychalność i wszechstronność swoich produktów. 
W przeciwieństwie do prawdziwego puchu lub sztucznych ocieplin dostępnych na rynku, Polartec® Alpha®, jest bardziej stabilna, co oznacza, że ocieplina nie zbryla i nie przemieszcza się podczas użytkowania.

Konstrukcja ociepliny umożliwia łączenie jej od wewnątrz i z zewnątrz z innymi warstwami materiałów o luźnym splocie, które zapewniają jeszcze lepszą oddychalność. W efekcie Polartec® Alpha®, zatrzymuje ciepło wytworzone przez ciało i jednocześnie umożliwia przepływ powietrza, a to gwarantuje pełen komfort użytkowania odzieży z niej wykonanej. Natomiast w klasycznych puchowych swetrach stosuje się materiały o wysokiej gęstości splotu, które tworzą "barierę" dla wilgoci. Takie rozwiązanie sprawdza się podczas postoju, jednak w trakcie aktywności już nie - materiał staje się wówczas pułapką dla wilgoci.

Ocieplina Polartec® Alpha®, oprócz bezprecedensowego poziomu oddychalności i transportu wilgoci, utrzymuje swoje właściwości izolacyjne, nawet kiedy jest mokra. Ponadto, jest lekka, wiatroodporna, utrzymuje wysoki poziom kompresyjności oraz schnie znacznie szybciej niż inne materiały tego typu dostępne na rynku.

Polartec® Alpha® ma wojskowy rodowód – została stworzona na potrzeby amerykańskich jednostek specjalnych. Wojsko potrzebowało produktu, który byłby ciepły, wiatroodporny, wytrzymały, szybkoschnący i oddychający bardziej niż inne dostępne ociepliny. Polartec podjął wyzwanie i rozpoczął prace nad produktem, który spełniłaby te wyśrubowane oczekiwania.

Operacja ta zakończyła się sukcesem. W testach przeprowadzonych przez wojsko Polartec® Alpha® otrzymała najwyższe noty, w porównaniu do innych, podobnych materiałów testowanych wcześniej przez amerykańskie jednostki specjalne.


- Polartec® Alpha® to kolejny krok w stronę uzupełnienia naszego systemu dzianin stworzonych dla każdej z warstw ubrania. Ocieplina będzie stosowana jako wypełnienie – warstwa izolacyjna pod innym materiałem np. Polartec® Power Shield® Pro czy Polartec® NeoShell®, ale Polartec® Alpha® może również funkcjonować jako samodzielna lekka kurtka zewnętrzna. Odzież z niej wykonana jest lekka, zajmuje niewiele miejsca w plecaku i nawet po kompletnym przemoczeniu szybko schnie – mówi Allon Cohne, Dyrektor Marketingu Polartec. - Polartec® Alpha® jest niezawodnym i wielofunkcyjnym produktem, który pozwala zredukować ilość odzieży niezbędnej podczas wypraw. To najlepsze rozwiązanie dla wymagających użytkowników – Polartec® Alpha® gwarantuje im pełen komfort zarówno podczas wzmożonego wysiłku, jak i odpoczynku po nim.

Jesienią 2013 roku pojawi się w sprzedaży odzież wykonana z Polartec® Alpha® i będzie dostępna w kolekcjach marek tj.: 66o North, Eddie Bauer, Eider, Mammut, Marmot, Montane, Mountain Equipment, Rab, Stoic, Ternua, Terry Cycle, The North Face, Trangoworld, Vaude oraz Westcomb.

Następnie, wiosną 2014 roku również możemy spodziewać się nowych modeli z Polartec® Alpha® w roli głównej. 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-06-08
BIZNES
 

Największy brand corner Fjällräven w Polsce otwarty!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-06-03
BIZNES
 

Pierwsze MOUNTAIN SHOPY w Polsce!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-06-03
BIZNES
 

The North Face: Odkrywaj świat z dumą

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com