facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-03-22
 

Nagrody przyznane - Festiwal Podróżników Trzy Żywioły

Na zakończonym w nocy z niedzieli na poniedziałek „9. Festiwalu Podróżników Trzy Żywioły” i „Trzy Żywioły – Festiwal Filmów świata” w Krakowie, głosami publiczności przyznano nagrodę „Czwarty Żywioł”. Laureatami zostali Jacek Hugo-Bader za opowieść „Dzienniki kołymskie” i Lucy Walker za film dokumentalny „Śmietnisko”.
Jadę na Kołymę, żeby zobaczyć, jak się żyje w takim miejscu, na takim cmentarzu. Najdłuższym. Można się tu kochać, śmiać, krzyczeć z radości? A jak tu się płacze, płodzi i wychowuje dzieci, zarabia, pije wódkę, umiera? – tak o podróży do Rosji mówił Hugo-Bader w swojej książce – reportażu. Tym razem miał okazję opowiedzieć o wyprawie na Kołymę festiwalowej publiczności, która w liczbie blisko tysiąca osób szczelnie wypełniła dwie sale Nowohuckiego Centrum Kultury w Krakowie. Hugo-Bader zaczarował błyskotliwymi puentami, wciągającą narracją i autentycznością.

W kategorii „film” zwyciężył dokument Lucy Walker „Śmietnisko”. Ten nominowany do Oscara, okraszony muzyką Moby’ego obraz określany jest jako “Slumdog Milioner z ulicy filmów dokumentalnych”. To zapis trzyletniej przygody słynnego nowojorskiego twórcy pop-artu Vika Muniza, który wyrusza do ojczystej Brazylii, gdzie udaje się na największe na świecie wysypisko śmieci, Jardim Gramacho, mieszczące się na peryferiach Rio de Janeiro, by zrealizować projekt, który poprawi życie miejscowych zbieraczy odpadów.

Festiwal Podróżników Trzy Żywioły to jednak z największych i najciekawszych imprez podróżniczych w Polsce. Słynie z świetnych filmów dokumentalnych i starannie dobieranych pokazów – opowieści z różnych zakątków świata. Odbywa się od 2004 roku w Krakowie, od kilku lat także we Wrocławiu i Srebrnej Górze.


W dniach od 20 do 22 kwietnia tego roku festiwalowe filmy dokumentalne będzie można zobaczyć na warszawskiej edycji Festiwalu, która odbędzie się w kinie Wisła.

 Źródło: www.ceneria.pl


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com