facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2015-02-04
 

Montane Yukon Arctic Ultra

TEST KANADYJSKIEJ TUNDRY. JUŻ 8 LUTEGO RUSZA MONTANE YUKON ARCTIC ULTRA RACE – NAJTRUDNIEJSZY WYŚCIG WYTRZYMAŁOŚCIOWY NA ŚWIECIEMontane Yukon Arctic Ultra (tzw. MYAU), uważany za jeden z najtrudniejszych wyścigów wytrzymałościowych na świecie, rozpocznie się już 8 lutego br. Jego trasa podąża tropem legendarnego wyścigu psich zaprzęgów Yukon Quest z Whitehorse do Dawson na terytorium Jukon w Kanadzie. Udział w nim biorą biegacze, rowerzyści oraz narciarze biegowi. Każdy z nich może sprawdzić się na jednym z czterech dystansów: klasycznego maratonu, 100 mil, 300 mil lub 430 mil. Ci którzy decydują się podjąć wyzwanie są zdani wyłącznie na siebie.  Topniejący śnieg oraz przygotowanie posiłków jest częścią gry, dlatego Primus, szwedzki producent kultowych kuchenek do gotowania w terenie, został Oficjalnym Dostawcą Paliwa podczas wyścigu.MYAU jest często nazywany "najzimniejszym i najtrudniejszym ultramaratonem na świecie". Uczestnicy nie tylko mają do pokonania ogromne odległości, ale muszą mierzyć się ze zmieniającą się pogodą, wiatrem
i temperaturami dochodzącymi do -50 ° C  - zdarza się, że mróz sprawia, że wyścig zostaje przerwany lub odwołany. Manager Marketingu Primusa Johan Sollenberg mówi: „Yukon Arctic Ultra jest niezwykle trudny. Warunki sprawiają, że głównie Primus czuje się tu jak w domu.”


Jako Oficjalny Dostawca Paliwa, Primus zapewni uczestnikom naboje gazowe LPG lub w chłodniejszych warunkach, biały gaz. Będzie to także kolejny test dla nowego gazu zimowego szwedzkiej firmy, którego sekretem jest Vapor Mesh  - specjalny, chłonny papier, który wyścieła wnętrze naboju gazowego LPG. Zwiększa on powierzchnię, z której ciecz gazowa może odparować pod ciśnieniem. Dzięki temu, może on być stosowany w temperaturach poniżej -20°C, a nie od -12°C jak w przypadku konwencjonalnych kanistrów. 


Zawodnicy MYAU otrzymają paliwo bezpłatnie oraz będą mogli wypożyczyć kuchenki Primus od organizatorów. Dyrektor wyścigu, Robert Pollhammer mówi: "W przeszłości zdarzało się, że uczestnicy regularnie przybywali bez kuchenki, ponieważ została ona skonfiskowana jako przedmiot niebezpieczny podczas kontroli bezpieczeństwa na lotnisku lub wyjeżdżali bez  nich z  Whitehorse. Współpraca z Primusem, dzięki której możemy wynająć w każdej chwili uczestnikom kuchenki Primus OmniLite Ti to nie tylko wygodne dla nich rozwiązanie, ale także ważny element bezpieczeństwa zawodników.”


Najbliższy Mountain Yukon Arctic Ultra rozpocznie się 8 lutego 2015 roku w Whitehorse. Postępy zawodników na trasie można śledzić dzięki systemowi life tracking dostępnym na www.arcticultra.de. 

Więcej informacji o Primus na www.primus.eu


 

Informacja prasowa Primus


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com