facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2016-01-12
 

Mongolia – podróże w krainie Czyngis-chana

12 stycznia 2016 roku w ramach niepołomickiego cyklu „Podróże małe i duże” wybierzemy się wraz z Jakubem Czajkowskim w podróż do Mongolii.

Mongolia to kraj o bogatej kulturze i imponującej historii. Jej najcenniejszym skarbem jest przyroda. Nieskażona, dziewicza i wbrew powszechnemu mniemaniu niezwykle różnorodna. Na mongolskim stepie niewiele zmieniło się od czasów Czyngis-Chana, a Mongołowie bardzo chętnie witają gości i często zapraszają do swoich jurt. To jeden z nielicznych narodów niezmienionych jeszcze współczesnością.

Podczas spotkania będziemy mieli okazję podróżować przez zielone, ciągnące się po horyzont stepy. Po drodze odwiedzimy jurty nomadów i przyjrzymy się tradycyjnemu sposobowi życia pasterzy. Dotrzemy też nad jedno z najpiękniejszych jezior świata – Chubsuguł, aby z końskich grzbietów podziwiać malownicze krajobrazy górskiego jeziora. Wśród śpiewających wydm i płonących klifów pustyni Gobi poszukamy szkieletów dinozaurów. W trakcie podróży zatrzymamy się w wielu buddyjskich klasztorach i zupełnie przypadkiem trafimy na narodowe mongolskie święto - Naadam.

 Jakub Czajkowski to geograf i przewodnik górski. Połączył naukę z pasją podróżowania i poznawania świata. Kilkakrotnie podróżował po Mongolii, wędrował po górskich pustkowiach Azji Centralnej, przemierzał szlaki Indochin i syberyjską tajgę. Wielokrotnie organizował trekkingi górskie w różnych pasmach Karpat. Najbardziej ceni sobie kontakt z dziką przyrodą. Interesuje się fotografią i różnymi formami turystyki aktywnej. Zajmuje się organizacją wypraw przygodowych.
Strona: www.jakubczajkowski.com.

Spotkanie odbędzie się 12 stycznia 2016 r. (wtorek) o godz. 19.00 w kinie Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa (ul. Zamkowa 4, wejście B, Niepołomice).

Wstęp wolny!

W trakcie pokazu konkurs z nagrodami.


Więcej informacji: www.mcdis.pl

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Piotr Gruszkowski
 
2024-04-04
WYDARZENIA
 

KIERAT 2024 – 19. edycja kultowych zawodów

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2024-03-20
WYDARZENIA
 

11. Dni Lawinowo-skiturowe

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-11-08
WYDARZENIA
 

Wystawa „Spojrzenie z góry. Archiwum Wady Rutkiewicz”

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-07-28
WYDARZENIA
 

Wystawa „Skały”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com