facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Mocne zakończenie roku w wykonaniu Oriane Bertone w Rocklands: 2x 8A+ dla 13-latki!

Ten rok rozpoczął się wyjątkowo dla młodziutkiej Oriane Bertone i tak też się zakończył - 13-letnia Francuzka ponownie odwiedziła Rocklands i pomimo wysokich temperatur panujących obecnie w RPA bardzo szybko udało jej się rozprawić z dwoma klasykami sektora Cedar Rouge - Leopard Cave oraz Green Mamba - obydwa problemy wyceniane są na 8A+.

Oriane Bertone na Leopard Cave 8A+ Fot. Instagram

 

Młoda Francuzka pochodząca z Reunionu już od kilku lat spędza okres świąteczny i przełom roku w Rocklands - wszak na południowy kraniec Afryki nie ma zbyt daleko. To właśnie tutaj w styczniu pokonała swoje pierwsze 8B+ - Golden Shadow. Co ciekawe, rzecz miała miejsce równo rok po tym jak w 2017r., również w tym samym miejscu, po raz pierwszy weszła w rejestry 8B, przechodząc ultraklasyk Fragile Steps

Teraz wystarczyły zaledwie dwa dni wspinania w świetnej jakości pomarańczowym piaskowcu i Oriane do swojego niezwykle bogatego dorobku dorzuciła dwie 8A+. 

Łącznie, na swoim koncie 13-latka zgromadziła już pięć problemów o tej wycenie, a dorobku ma również cztery 8B i wspomniany wcześniej Golden Shadow za 8B+. Strach się bać jak jej scorecard może wyglądać za parę lat! ;-)

Odkładając na bok te dywagacje, zobaczcie na filmie jak rozprwawiła się z rzeczonymi problemami, naprawdę niepośledniej urody, podobnie zresztą jak zastosowane przez Oriane patenty. ;-)

 

 

Źródło: Stefano Bertone na YT

Weronika Biernacka
 
2019-01-17
WSPINACZKA SPORTOWA
 

11-letni Max Bertone idzie w ślady siostry - 13x 7C-8A+ w Rocklands!

Komentarze
0
 
Bartek Pasiowiec
 
Bartek Pasiowiec
 
Weronika Biernacka
 
2019-01-07
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Kolejne zdobycze 13-letniej Oriane Bertone w Rocklands - 2x8A i 8A+!

Komentarze
0
 
Bartek Pasiowiec
 
2019-01-05
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Marcello Bombardi powtarza "Estado Critico" 9a w Siuranie!

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2019 Goryonline.com