facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Mocne przejścia Polaków w Alpach

Padły: droga klasyczna na Eigerze i Ginat na Les Droites.

W dniach 13–14 kwietnia Maciej Bedrejczuk i Tadeusz Grzegorzewski pokonali Drogę Heckmaira na słynnej i elektryzującej północnej ścianie Eigeru. Wspomniana dwójka dotarła pierwszego dnia do Rampy, a po biwaku kontynuowała wspinaczkę do szczytu, po czym zeszła do Eiger Gletscher, meldując się o północy w Grindelwald. 

 


Trawers Bogów; fot. Tadeusz Grzegorzewski, źródło: KW WarszawaJak informował Tadek Grzegorzewski: „wszystkie wyciągi (oprócz trawersu Hinterstoissera i trawersu do wyjściowego komina) - klasycznie. Największe trudności to wyciąg na rampie M7 i trudna rysa M6+. Kilka wyciągów M5+”.

 

Swoimi wrażeniami na forum KW Warszawa dzielił się też Maciek, który stwierdził, że „droga jest przepiękna” i „całkowicie niepotrzebnie owiana mitem w dzisiejszych czasach”, polecając ją jako „piękną i nie trudną turę”.

 

Maćkowi należą się specjalne gratulacje, ponieważ przechodząc północną Eigeru – „droga jest przepiękna, najładniejsza z całej trylogii” – skompletował w ciągu roku słynną Alpejską Trylogię. Przypomnijmy, że:

- we wrześniu 2014 roku wraz z Tomkiem Klimczakiem przeszedł Colton-McIntyre na Grandes Jorasses,

- a w marcu 2015 roku Drogę Schmidów na północnej Matterhornu w zespole z Maćkiem Janczarem i Tomkiem Klimczakiem (który już wówczas tym przejściem domknął Alpejską Trylogię w rok, przechodząc uprzednio Eiger – kwiecień 2014 i Grandes Jorasses – wrzesień 2014)

 

 

Na Les Droites działała natomiast dwójka Piotr Juszkiewicz i Robert Nejman, w ciągu trzynastu godzin pokonując tamtejszego klasyka – linię Ginat 1000m TD+. Warto nadmienić, że przejścia dokonali tuż po przyjeździe do Chamonix, bez wcześniejszej aklimatyzacji. Podczas przejścia drogi Ginat; fot. Robert Nejman, źródło: KW Warszawa


 

Na koniec przypomnijmy jeszcze, że w lutym i marcu br. trzy polskie zespoły przeszły klasyczną Drogę Schmidów na północnej ścianie Matterhornu.źródło: KW Warszawa

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
Goryonline
 
2016-12-06
GÓRY
 

Titanic na Eigerze

Komentuj 0
Łukasz Ziółkowski
 
2016-05-30
FOTO-VIDEO
 

Zjazd wschodnią Matterhornu FILM

Komentuj 0
Łukasz Ziółkowski
 
Łukasz Ziółkowski
 
Łukasz Ziółkowski
 
2016-04-01
GÓRY
 

Nasi na północnej ścianie Eigeru

Komentuj 0
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com