facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-01-30
 

Międzynarodowe podium The North Face Polish Freesking Open 2012

Na zakopiańskim stoku Harenda zakończyły się zawody The North Face Polish Freeskiing Open 2012 powered by Fiat. Po raz czwarty z rzędu Mistrzem Polski we Freeskiingu został Szczepan Karpiel - Bułecka. Polak był także drugi w konkurencji Big Air, w której zwyciężył Szwajcar Rico Schuler. Wśród kobiet triumfowała 9-letnia Estonka Kelly Sildaru. 
Przez dwa dni na stoku Harenda trwała rywalizacja w ramach zawodów The North Face Polish Freeskiing Open 2012 powered by Fiat. Przy pięknej pogodzie zgromadzeni na stoku kibice podziwiali umiejętności 50 zawodników z 8 krajów. Podobnie jak w czasie wczorajszych kwalifikacji w konkurencjach Big Air i Rails oraz widowiskowej Night Session, poziom prezentowany przez startujących był naprawdę wysoki.

Rico Schuler, fot. Tomek Gola/fikcja.pl
Podczas półfinałów i finałów Big Air nie brakowało spektakularnych ewolucji na najwyższym poziomie. Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Szwajcar Rico Schuler, który wykręcił stylowe double cork 1080 double hand mute grab. Drugie miejsce zajął Szczepan Karpiel – Bułecka, który jednocześnie po raz kolejny obronił tytuł Mistrza Polski we Freeskiingu. 

W konkurencji rails triumfowali Szwajcarzy – na podium znaleźli się kolejno Yannic Lerjen, Jonas Hunziker i David Ortlieb.  

Podium Mistrzostwa Polski, fot. Tomek Gola/fikcja.pl
Kobiecą rywalizację  zdominowała młoda Kelly Sildaru z Estonii, pokonując w obu konkurencjach Słowaczki Zuzannę Stromkovą i Natalię Slepecką. 

Sędziowie przyznali także nagrody specjalne – The North Face Best Trick dla Rico Schulera ze Szwajcarii oraz za największy postęp w ostatnim roku dla Pawła Palichleba. 

W sumie najlepsi zawodnicy podzielili między sobą 22 000 pln w gotówce oraz nagrody od Sony i Armada Skis. 

Specjalnie przygotowany na zawody snowpark oraz wyjątkowo ładna pogoda pozwoliły zawodnikom zaprezentować w pełni ich umiejętności. 50 starujących z 8 krajów oraz kibice zgromadzeni na stoku stworzyli świetną atomosferę. Już teraz zapraszamy na jubileuszową - 10-edycję - Polish Freeskiing Open za rok. – powiedział Andrzej Lesiewski, organizator zawodów.

Szczepan Karpiel, fot. Tomek Gola/fikcja.pl
Na stronie www.pfopen.pl już wkrótce pojawią się obszerne relacje foto i video z całej imprezy.

Sponsorzy: The North Face, Fiat, Sony Vaio, Armada Skis, Red Bull
Partnerzy: PZN, Harenda, Biuro Promocji Zakopanego, AFP, PSF, Techramps, Parkowa Dolina
Media: Radio Eska, VIVA, Extreme Sports Channel, Gazeta Wyborcza, Co Jest Grane, Polska Wita, Ski Magazyn, Tygodnik Podhalanski, sport.pl, ski2die.pl, downdays.eu, logo24.pl, newschoolers.com, freeskiing.cz, freestyle.pl

Więcej o The North Face Polish Freeskiing Open 2012 powered by Fiat na www.pfopen.pl
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com