facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-03-27
 

Michael Rupp dyrektorem generalnym JW

Michael Rupp (51) zostanie nowym dyrektorem generalnym w firmie Jack Wolfskin GmbH & Co. KGaA („Jack Wolfskin”).
Rodowity Niemiec obejmie swoje nowe stanowisko w lipcu 2012 roku. Michael Rupp ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w branży i w ostatnich czterech latach sprawował funkcję prezesa i dyrektora generalnego spółki-córki firmy Adidas – The Rockport Company, LLC („Rockport”) z siedzibą w Bostonie, USA. Michael Rupp wraca do Niemiec, gdzie w siedzibie firmy Jack Wolfskin, w Idstein w Hesji, będzie wykonywał swoje obowiązki.

 Michael Rupp stwierdził: Jack Wolfskin to jedyna w swoim rodzaju marka oferująca imponującą paletę produktów. Firma Jack Wolfskin uważana jest w Europie za lidera w branży outdoorowej, a obecnie dąży do osiągnięcia pozycji globalnej marki. Jestem pełen wiary w to, że firma Jack Wolfskin w przyszłości nadal będzie osiągać sukcesy. Bardzo się cieszę na współpracę z całym zespołem zarządzającym. Chcemy dalej rozwijać markę i kontynuować tradycję, którą zespół wypracował w ciągu ostatnich 25 lat.

W przeszłości Michael Rupp przez ponad 10 lat pracował dla firmy Adidas na różnych stanowiskach. Zanim w 2005 roku został dyrektorem operacyjnym w firmie Reebok, spółce-córce firmy Adidas, sprawował m.in. funkcję dyrektora zarządzającego na Europę Środkową (w tym Niemcy, Austria i Szwajcaria) w firmie Adidas. Następnie został mianowany dyrektorem generalnym firmy Rockport, amerykańskiego producenta obuwia. Na tym stanowisku Michael Rupp stworzył strategiczny i operacyjny plan, dokonując tym samym prawdziwego przełomu dla marki.

Dr Axel Herberg, przewodniczący rady nadzorczej w firmie Jack Wolfskin, powiedział: Mieliśmy bardzo dokładny profil przyszłego dyrektora generalnego i pan Michael Rupp okazał się idealnym kandydatem, zarówno jeżeli chodzi o kulturę, jak i cele biznesowe firmy Jack Wolfskin. Doskonale orientuje się w branży artykułów sportowych i świetnie zna niemiecki rynek, jednocześnie dysponuje ogromnym zasobem doświadczenia w pracy z wiodącymi globalnymi markami. Będzie cennym nabytkiem dla przedsiębiorstwa.


W roku gospodarczym 2011 firma Jack Wolfskin ponownie wyraźnie zwiększyła skonsolidowany obrót o 22,5% i osiągnęła poziom 355 euro, umacniając tym samym swoją silną pozycję na rynku. Od początku tego roku gospodarczego do dziś przedsiębiorstwo odnotowało dwucyfrowy wzrost sprzedaży. Ponadprzeciętny wzrost cechuje w szczególności rynki międzynarodowe.

 

Michael Rupp zostaje członkiem zarządu firmy Jack Wolfskin, w skład którego wchodzą: Andreas Klotz – dyrektor finansowy, Christian Brandt – dyrektor operacyjny oraz Markus Bötsch – dyrektor sprzedaży.

Funkcjonalność, jakość i innowacyjność dla wszystkich, którzy na zewnątrz czują się jak w domu

Firma Jack Wolfskin to jeden z wiodących dostawców funkcjonalnej odzieży, obuwia i wyposażenia outdoorowego w Europie i jednocześnie największy franczyzodawca w branży specjalistycznego handlu sportowego na rynku niemieckim. Produkty firmy Jack Wolfskin są aktualnie sprzedawane w ponad 600 sklepach franczyzowych i w ponad 6000 punktów sprzedaży na terenie Europy i Azji. Produkty marki Jack Wolfskin wyróżniają się wyjątkową funkcjonalnością, dostosowaniem do potrzeb użytkowników i innowacyjnością. W ciągu ostatnich lat firma Jack Wolfskin wprowadziła na rynek liczne nowości materiałowe i produktowe. Może także poszczycić się kilkoma opatentowanymi technologiami w zakresie odzieży, plecaków i namiotów. W roku 2011 obrót przedsiębiorstwa wyniósł 355 mln euro, co odpowiada wzrostowi o 22,5% w stosunku do roku poprzedniego. Przedsiębiorstwo Jack Wolfskin, mające siedzibę w Idstein (Taunus) w Niemczech, zatrudnia 630 pracowników.Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-03-14
BIZNES
 

Apidura – nowa marka dla bikepackerów

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-13
BIZNES
 

Fjallraven Classic 2024

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com