facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2015-01-14
 

Męska kurtka polarowa Marmot Warmlight

Wigilijny poranek, w domu trwa radosna krzątanina, pomieszczenia wypełnia bukiet smakowitych zapachów przygotowywanych potraw, nagle dzwonek do drzwi, to kurier taszczący pod pachą spore pudło.

Ze zdziwieniem słyszę że to mnie wołają, to paczka dla mnie... szybki ogląd adresu nadawcy i już wiem, to oczekiwany z niecierpliwością polar jednej z bardziej renomowanych firm produkującej odzież i sprzęt outdoorowy na świecie – Marmot.

 Nazwa: męska kurtka polarowa
Model: Warmlight
Producent: Marmot
Dostępne rozmiary: S, M, L, XL, XXL
Dostępne kolory: czerwony / zielony / szary / niebieski / czarny
Materiały: syntetyczne / Polartec® Classic 200
Gwarancja: TAK / 24 miesięcy
Możliwość wpięcia do kurtki: TAK
Właściwości termoaktywne: TAK / Polartec® Classic 200
Współpraca z odzieżą termoaktywną: TAK
Oddychalność: TAK
Termoizolacja: TAK / Polartec® Classic 200
Waga: 540g dla rozmiaru L / 482g  dla rozmiaru S
Ilość kieszeni: zewnętrzne 3 / wewnętrzna 1
Technologie: Polartec® Classic 200 (wielowarstwowe mikrowłókna poliestrowe)
Inne: dwie duże zewnętrzne kieszenie, jedna średnia na piersi, oraz jedna wewnętrzna kieszeń, regulacja obwodu bluzy,  główny zamek typu YKK, płaskie zamki kieszeni na piersi i bocznych, loga producenta wyszyte na karku, oraz kieszeni na piersi, płaskie szwy, dodatkowo ocieplana szeroka listwa termiczna wzdłuż głównego zamka, wyściełany miękką tkaniną kołnierz

Przeznaczenie:
Lekka męska kurtka polarowa, wykonana z zaawansowanych tkanin, przeznaczona do zróżnicowanego typu aktywności od wysokogórskich wypraw, po codzienne miejskie użytkowanie, jako pierwsza lub dodatkowa warstwa odzieży.  

 

Średnia cena na dzień 06.01.2015: 239,40 zł do 399,90 zł (informacja www.ceneria.pl)

Użytkowanie:

Nie mogąc się powstrzymać, jeszcze przed wieczerzą otwarłem pudełko, by choć móc zobaczyć polar. Pierwszym, co mnie uderzyło podczas jego wyjmowania, była bardzo mała waga, w stosunku do wielkości i przede wszystkim grubości polaru, z którego kurtka została wykonana. Drugą rzeczą, było wysokiej klasy wykonanie, nie udało się mi znaleźć ani jednej wystającej ze ściegu nitki, niedbałego wykończenia, ba... nawet krzywego, czy podwójnego ściegu. Wszystko wykonano z najwyższą dbałością o detale, co wbrew pozorom nie należy do rzeczy częstych. Kolejną rzeczą, którą oczywiście zrobiłem, była przymiarka polaru, zawsze przecież istnieje ryzyko, że nie trafi się z rozmiarem i tu jednak miłe zaskoczenie, polar leżał na mnie niczym szyty na miarę. Bacząc jednak na wyjątkowy charakter i uroczystość dnia, na dalsze testy kurtka polarowa firmy Marmot model Warmlight, musiała poczekać kilka dni.

 W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia w ramach przerwy od... świątecznego jedzenia, postanowiłem się przyjrzeć nieco dokładniej polarowi Warmlight. Model, który otrzymałem, był w kolorze zielonym, jest jednak tylko jednym z pięciu dostępnych wariantów kolorystycznych. Kupując ten model, mamy do wyboru kolory: czerwony, zielony, szary, niebieski i czarny. Każdy z wariantów posiada odpowiednio dopasowane akcenty, jak tkanina pokrycia kieszeni na piersi, kolor nitki, jakim zostało wyhaftowane logo producenta oraz kolor podszewki.

Model posiada anatomiczny, dopasowany krój, z lekko przedłużanym tyłem oraz regulowanym obwodem pasa. Regulacja odbywa się za pomocą standardowej gumko-linki wyposażonej w dwa stopery. Polar posiada kilka przydatnych kieszeni, w tym jedną średniej wielkości na piersi, uszytej z odpornej na uszkodzenia mechaniczne tkaniny, dopasowanej kolorem do danego wariantu kolorystycznego polaru, wyposażonej w płaski zamek, zakończony patką ochronną dla główki zamka. Na kieszeni tej znajdziemy stonowane kolorystycznie logo producenta, również dopasowane do koloru bluzy. Prócz wymienionej do dyspozycji mamy dwie duże boczne kieszenie, które również zamykane są na płaskie zamki, zabezpieczone małą patką. Czwartą i ostatnią kieszenią jest kieszeń „napoleońska” ulokowana na wysokości piersi, wewnątrz bluzy Warmlight. Zmieścimy tam z powodzeniem telefon, czy dokumenty.

 Wnętrze modelu wyposażono w dodatkowe wstawki, z miękkiej i ciepłej tkaniny biegnące od wnętrza kołnierza przez klatkę do dołu polaru. Stanowią one zarówno pokrycie dla kieszeni, jak i dodatkową warstwę izolacyjną rejonu zamka głównego. Wszystkie szwy bluzy są płaskie. Główny zamek polaru to standardowy zamek YKK. Rękawy posiadają proste, elastyczne wykończenie, bez regulacji obwodu. Mają one krój reglanowy, dzięki czemu nie wygniatają się na łokciach, doskonale dopasowując się do ruchu ramion.

Zadbano również o stronę estetyczną, prócz loga wyszytego na kieszonce na piersi, drugie znajdziemy na karku, całość w swojej minimalistycznej oraz nie przeładowanej formie, pozostaje w zgodzie z współczesnymi trendami zaawansowanej odzieży górskiej.

 Wieczór tego samego świątecznego dnia, nareszcie w Beskidy zawitała zima – nie ta kalendarzowa, ale prawdziwa biała, mroźna zima. Nie bacząc więc na inne okoliczności spakowałem szybko plecak, szykując się do wypadu kolejnego dnia, była to też doskonała okazja przetestować polar w warunkach „bojowych”, może nawet sroższych od tych, jakich się pierwotnie spodziewałem...

Z przebiegiem testów możecie się zapoznać na stronie
http://s-nikiel-mojegory.pl/sprzet/opisy/marmot.warmlight/marmot.warmlight.index.html#.VLYpm3uoN4GWnioski po testach

Zalety:

    niska waga
    rewelacyjna ochrona przed zimnem
    skuteczny transport wilgoci
    szybkie schnięcie
    wygodny anatomiczny krój
    ilość kieszeni
    wysoka jakość tkanin
    wysoka jakość wykonania
    płaskie szwy

Wady:

    nie stwierdzono

   
Przydatne linki:

    MARMOT - strona producenta / produktu (recenzja wideo): http://marmot.com/products/details/warmlight-jacket
    POLARTEC / tkanina Polartec® Classic 200: http://polartec.com/product/polartec-classic
    CENERIA.pl – outdoorowa porównywarka cen: http://www.ceneria.pl/
    Film reklamowy przedstawiający metody produkcji tkanin POLARTEC: https://www.youtube.com/watch?v=uEo0PuuARqk

 


Pełna wersja recenzji tutaj

http://s-nikiel-mojegory.pl/sprzet/opisy/marmot.warmlight/marmot.warmlight.index.html#.VLYpm3uoN4G

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-02-26
BIZNES
 

Miłość do gór, w Zillertal

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-02-22
BIZNES
 

Omni-Heat od Columbia Sporstwear na Srebrnym Globie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-11-30
BIZNES
 

Sezon zimowy 2023-2024 w Południowym Tyrolu

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com