facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2011-05-30
 

Medale Akademickich Mistrzostw Tarnowa rozdane

17 maja 2011 r. odbyły się II Akademickie Mistrzostwa Tarnowa we wspinaczce sportowej na czas o Puchar Dyrektora Karpackiego Oddziału Obrotu Gazem w Tarnowie.
Studenci tarnowskich uczelni wyższych rywalizowali po raz drugi o tytuł Akademickiego Mistrza Tarnowa na sztucznej ścianie wspinaczkowej Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. 

W tym roku niespodzianki w rywalizacji wśród mężczyzn nie było –  najszybciej w eliminacjach biegał Jędrzej Komosiński i to on zdobył Puchar Dyrektora Karpackiego Oddziału Obrotu Gazem w Tarnowie pokonując w biegach finałowych ubiegłorocznego triumfatora – Michała Barnasia. Ciekawa i emocjonująca była walka o trzecie miejsce. W tzw. małym finale rywalizowali: drugi z braci Barnasiów – Jakub – zdobywca Pucharu Tarnowa Amatorów w „czasówkach” oraz Radosław Rojek. O 1,48 sek. wygrał Jakub Barnaś, ale o wygranej zadecydowały dopiero ostatniej metry na drugiej drodze.


Niespodzianką  była decyzja Edyty Ropek o starcie w zawodach poza konkurencją i zmierzeniu się z czwórką najlepszych panów. Edyta postanowiła potraktować zawody jako element planu treningowego i jednocześnie dać szansę swoim koleżankom ze studiów. W tej sytuacji w kobiecym finale zmierzyły się Agnieszka Szepielak i Jadwiga Klimek. Z tej rywalizacji zwycięsko wyszła Agnieszka Szepielak. Trzecie miejsce na podium wywalczyła Barbara Oślizło. 


Klasyfikacja:

Kobiety:

1. Agnieszka Szepielak – PWSZ w Tarnowie

2. Jadwiga Klimek – PWSZ w Tarnowie

3. Barbara Oślizło – Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, filia w Tarnowie

Mężczyźni:


1. Jędrzej Komosiński - PWSZ w Tarnowie

2. Michał  Barnaś - PWSZ w Tarnowie

3. Jakub Barnaś  - PWSZ w Tarnowie


Organizatorem zawodów był Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Nagrody rzeczowe dla zawodników ufundował sponsor Klubu czyli Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A.

Źródło: AZS PWSZ w Tarnowie
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com