nowy numer GÓR

szukaj

Nasz kanał RSS

Marcin Dzieński zdobywa Mistrzostwo Europy

Za nami Mistrzostwa Europy, które w tym roku rozgrywano we włoskim Campitello di Fassa. Rewelacyjna formę zaprezentował po raz kolejny Marcin Dzieński, który po doskonałych biegach wywalczył złoto!!!

Polak w finałowym biegu pokonał Daniła Boldyreva z Ukrainy wykręcając bardzo dobry czas 5,96. Na 10 pozycji uplasował się Rafał Hałasa, a na 22 Tomasz Sordyl. Warto wspomnieć, że Tomek o jedno miejsce wyprzedził Niemca Jana Hojera, który raczej znany jest ze swoich dokonań w zupełnie innej subdyscyplinie wspinaczkowej. Ewidentnie ogłoszenie formatu olimpijskiego wspinaczki wpłynęło na popularyzację czasówek wśród zawodników.

Rywalizację pań zdominowały Rosjanki, które zaanektowały 100% miejsc na podium. Zwyciężyła Julia Kapalina. Wśród Polek najwyżej dotarła Patrycja Chudziak, która zajęła 6 pozycję. Tuż za nią uplasowała się Edyta Ropek. Pozostałe Polki zajmowały odpowiednio: Aleksandra Rudzińska 12, Anna Brożek 15, Klaudia Buczek 22 miejsce.