facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2011-09-06
 

Maraton Gorce tym razem w słońcu

Siódma edycja Maratonu Gorce, ósmego biegu z cyklu Salomon Trail Running zebrała na starcie w Krościenku 135 zawodników. Wśród nich byli czterokrotny zwycięzca Jan Wydra oraz Bartek Golec i Henryk Sobczak, którzy w 2010 roku stanęli na podium.
Pretendentami do walki o najlepsze czasy byli też Marcin Świerc, który wcześniej nigdy nie startował w tak długim biegu na Podhalu, oraz m.in. Paweł Krawczyk i Kamil Jezierski z Krakowa, Rafał Gaczyński z Warszawy (zwycięzca Cross Maratonu) czy Przemek Sobczyk z Zakopanego.

Wśród pań zdecydowaną faworytką była Paulina Maciuszek, zimą reprezentująca Polskę w biegach narciarskich, a latem zawodniczka Teamu Salomona, która w Gorcach biegła swój trzeci maraton górski w życiu. Pierwszy w ubiegłym roku wygrała, właśnie w Nowym Targu, a w drugim AXA Maratonie w Szwecji była druga. Tym razem była bezkonkurencyjna, drugą na mecie Ewę Majer wyprzedziła o 27 minut, a trzecią panię, Dorotę Zachwieję o ponad godzinę.

fot. M. StrojnyWśród mężczyzn Jan Wydra nie zrobił niespodzianki i na metę na Długiej Polanie w Nowym Targu przybiegł pierwszy, poprawiając swój czas z 2010 roku o 6 minut. Na drugim miejscu pojawił się Marcin Świerc, a na trzecim również z 5 i pół minutami straty Paweł Krawczyk. Po odebraniu pamiątkowego medalu Marcin powiedział: Cieszę się, że mogłem zwiedzić kolejne góry, a trasa w Gorcach była dla mnie świetna widokowo - czasami widać było Tatry. Mocno jednak odczułem poprzednie starty, tutaj teren wymuszał duże prędkości, a Janek Wydra skutecznie podkręcał tempo. Niestety nie był gościnny i wygrał na swoim terenie, czego mu serdecznie gratuluję :) Na 40 km przewyższenia wyniosły +1830 m i -1430 m.

fot. M. StrojnyPogoda w Gorcach udała się aż  za bardzo, od rana świeciło słońce, a w południe zrobiło się  już bardzo ciepło. Na szczęście punkty z wodą ustawiono co 10 km, a niemal każdy zawodnik zapobiegawczo biegł ze swoim piciem. Niestety 10 osób z powodu kontuzji i odwodnienia nie ukończyło zawodów. Nawet Paulina Maciuszek, pochodząca z tych okolic i przyzwyczajona do biegania w terenie, mówiła: Gratuluję wszystkim uczestnikom! Każdy, kto ukończył ten maraton, ma u mnie wielki szacunek. Tu nie ma przegranych i to mi się podoba najbardziej. Jest zabawa. Mam nadzieję, że w 2012 roku ponownie staniemy razem na starcie.

Zwycięzcy VII Maraton Gorce

   1. Paulina Maciuszek (Salomon Suunto)   3.43,01
   2. Ewa Majer (Dobczyce)     4:10,08
   3. Dorota Zachwieja (Myślenice)    4:51,00

fot. M. Strojny


   1. Jan Wydra (Mszana Dolna)    3:01,34
   2. Marcin Świerc (Salomon Suunto)   3:07,01
   3. Paweł Krawczyk (CW-Reni Kraków)  3:12,29

 
fot. M. Strojny

Zdjęcia na www.trailrunning.pl.Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com