facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Magda Łączak Wicemistrzynią Europy

Rewelacyjny start w Mistrzostwach Europy w Skyrunning zaliczyła nasz zawodniczka Magdalena Łączak. 

 

Finisz Magdaleny Łączak (fot. arch. MŁ)

 

W liczącym 65 kilometrów biegu Ice-Trail Tarentaise rozegranym w Val d'Isère we Francji od Polki lepsza była jedynie Emelie Forsberg ze Szwecji z czasem 9:17:21. Magda na mecie zameldowała się jako druga z rewelacyjnym czasem 9:30:37:

 

„ME w Val d’Isere za nami - kilka godzin morderczego biegu w niezłym upale. To bez wątpienia jedne z najtrudniejszych zawodów jakie mieliśmy okazję ukończyć. Jest zmęczenie, nogi bolą, ale BYŁO WARTO. Ogromne podziękowania za gorący doping! Świadomość posiadania tak wspaniałych kibiców dodaje skrzydeł. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników. 12 miejsce w generalce i srebrny medal - nie mogliśmy sobie wymarzyć lepszego scenariusza! Jednak szkoda, że Marcin Świerc stracił szansę na pokazanie mocy przez wywrotkę w pierwszej części zawodów…” - tak relacjonowała start Magda tuż po zakończeniu biegu.

 

W Val d'Isère startowało również dwóch naszych panów: Paweł Dybek (czas 8:46:12) i Marcin Świerc którzy sklasyfikowani zostali odpowiednio na 12 i 13 pozycji. W przypadku Marcina była szansa na dużo lepszą lokatę jednak pechowy upadek, który zaliczył gdy biegł na 7 pozycji spowodował również spadek w klasyfikacji. Zwyciężył Hiszpan Luis Alberto Hernando z czasem 7:43:00.

 

Relacji filmowej jeszcze nie mamy ale za to zobaczcie jak wyglądały zmagania na tej mega trudnej trasie w zeszłym roku:

 

 

 

 

źródło: bieganie.pl, FB

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-06-21
BIEGI GÓRSKIE
 

11. Ultramaraton Babia Góra przeszedł do historii!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-02-06
BIEGI GÓRSKIE
 

Poczuj magię Babiej Góry! – 11. Ultramaraton Babia Góra

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com