facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2013-02-26
 

MacTronic Luna – mała latarka o wielkich możliwościach

Firma MacTronic wprowadza na polski rynek swoją najnowszą latarkę czołową – model Luna. To niewielkie, lekkie urządzenie wyróżnia się na tle konkurencji świetnym wzornictwem i ergonomią, silnym światłem oraz długim czasem pracy na bateriach (do 80 godzin w trybie 100%).
Luna jest kolejną – po zaprezentowanym niedawno modelu Epic – latarką firmy MacTronic, którą zaprojektowano od podstaw, z wykorzystaniem bogatego doświadczenia MacTronic w dziedzinie oświetlenia osobistego (wzór latarki chroniony jest patentem). Przed projektantami postawiono zadanie stworzenia czołówki, która będzie wygodna w użytkowaniu, wszechstronna, zapewni silne światło… a gdy nie będzie używana z powodzeniem będzie ją można schować nawet w ciasnej kieszeni.

Komfort i ergonomia


Wszystkie te cele udało się zrealizować. MacTronic Luna wyróżnia się przemyślanym kształtem – w niewielkiej, kompaktowej obudowie udało się zmieścić moduł z trzema diodami (białą, czerwoną, zieloną) oraz zasobnik na trzy baterie AAA. Komfort użytkowania zwiększa piankowa okładzina na tylnej części, miękka opaska na głowę oraz ergonomicznie rozmieszczone przyciski funkcyjne. Latarka jest bardzo lekka (waży zaledwie 96 g) – jej ciężar jest podczas użytkowania praktycznie nieodczuwalny.

Biała dioda zapewnia silne, jednorodne światło o jasności 140 lumenów (to wynik niespotykany w latarce o tak małych gabarytach) – dzięki temu Luna doskonale sprawdzi się na kempingu, podczas wieczornego jogginu, spaceru z psem czy też wszelkich sytuacjach awaryjnych, w których niezbędne jest silne światło oraz dwie wolne ręce (np. zmiana koła w aucie). Oprócz niej do dyspozycji mamy dwie dodatkowe diody – zieloną i czerwoną – które przydadzą się np. do sygnalizowania zagrożenia (tryb SOS). Przydatną funkcją jest również zapamiętywanie trybu pracy.

1 komplet baterii = tydzień nieprzerwanego świecenia

W przypadku nowoczesnej latarki krytyczną kwestią jest czas pracy na jednym zestawie baterii. Projektanci z MacTronic zdecydowanie mają się czym pochwalić w przypadku modelu Luna – testy wykazały, że zestaw baterii (3xAAA) wystarcza na ok. 80 godzin nieprzerwanego świecenia w trybie 100% siły światła i nawet 180 godzin w trybie 10% (dostępny jest również tryb 50%). Zaznaczmy, że w tym drugim przypadku mówimy o ponad tygodniu (7,5 dnia) nieprzerwanej pracy latarki!

Latarka jest wodoodporna (spełnia wymagania normy IPX4), wyposażono ją też w system sygnalizowania wyczerpywania się baterii. Luna dostępna jest w dwóch wersjach kolorystycznych: fioletowej oraz szaro-zielonej.

Cenę urządzenia ustalono na 120 zł.
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2020-09-08
BIZNES
 

Decathlon uruchamia Ruch Obrońców Gór

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2020-07-20
BIZNES
 

PZU funduje sprzęt dla GOPR

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2020-07-20
BIZNES
 

Eline Le Menestrel dołącza do Salewa Athlete Team

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2020 Goryonline.com