facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-05-31
 

Liny wspinaczkowe Mammut na 150 lat firmy

Od prawie 150 lat liny Mammuta są przykładem bezkompromisowego dbania o najwyższe standardy jakości i produkcji. W wyposażeniu każdego wspinacza dwa elementy odgrywają kluczową rolę: są nimi lina oraz uprząż.
W produkcji sprzętu, któy odpowiada za bezpieczeństwo, Mammut szczególną uwagę kładzie na jakość swoich produktów. Dlatego też wszystkie liny produkowane są w Szwajcarii z wykorzystaniem najlepszych przędzy z włókien poliamidowych.

Warto zaznaczyć, że to nie tylko szwajcarska jakość i stuprocentowa niezawodność podczas długiego okresu żywotności wyróżnia liny Mammuta. To również ciągły rozwój nowych technologi w produkcji lin Mammuta, które zasłużenie otrzymały wiele prestiżowych nagród podczas niezależnych testów.
 
MAMMUT Swiss Rope 9,5 mm

Z okazji 150 rocznicy MAMMUTA wyprodukowana została limitowana edycja lin w kolorystyce szwajcarskiej flagi. Uniwersalna lina pojedyncza znanego z najwyższej jakości swych wyrobów szwajcarskiego producenta. Znakomicie spisuje się w skałach jak i górach.

Zastosowana technologia superDRY™ zapewnia maksymalną ochronę liny przed działaniem wody oraz zabrudzeniami. Opatentowana przez Mammuta technologia impregnacji, zarówno rdzenia jak i koszulki, znacznie zwiększa trwałość liny, pomaga zachować parametry oraz miękkość, jak i wydłuża żywotność.
 
Przeznaczenie:  wspinanie sportowe, wspinaczka skalna i górska, alpinizm


MAMMUT Golden Rope 9,5 mm

Kolejna lina jubileuszowa MAMMUTA wyprodukowana na bazie liny Infinity w limitowanej edycji Gold. Ultralekka lina przeznaczona do zastosowań wszędzie tam, gdzie liczy się waga, charakteryzuje się doskonałym prowadzeniem i czuciem.
 
Zastosowana technologia COATINGfinish™ zapewnia maksymalną ochronę liny przed działaniem wody oraz zabrudzeniami, skutecznie podnosi parametry liny i zwiększa trwałość. Wykorzystana unikalna technologia polegająca na powlekaniu teflonem poszczególnych włókien liny sprawia, że znacznie zmniejszone zostaje tarcie wewnątrz liny (pomiędzy poszczególnymi włóknami i splotami) w chwili naciągania się liny, podczas odpadnięcia.

Przeznaczenie:  wspinanie sportowe, wspinaczka skalna i górska, alpinizm


MAMMUT Transformer 9,8 mm


Lina wyprodukowana z włókien pozostałych w procesie produkcyjnym lin. Materiał poddany zostaje obróce, co umożliwia jego dalsze wykorzystanie w produkcji lin. Takie rozwiązanie pozwala zagospodarować sporą ilość pełnowartościowych włókien, które wcześniej były wyrzucane. Należy podreślić fakt, że w wyniku „transpofrmaacjki“ włókiem otrzymujemy splot o zmiennym, losowym kolorze, dzięki czemu każda wyprodukowana lina jest inna i niepowtarzalna!


Bardzo trwała, uniwersalna lina pojedyncza z dużym zapasem bezpieczeństwa, niską siłą graniczną oraz doskonałym prowadzeniem i czuciem. Zastosowana technologia COATINGfinish™ zapewnia maksymalną ochronę liny przed działaniem wody oraz zabrudzeniami, skutecznie podnosi parametry liny i zwiększa trwałość. Wykorzystana unikalna technologia polegająca na powlekaniu teflonem poszczególnych włókien liny sprawia że znacznie zmniejszone zostaje tarcie wewnątrz liny (pomiędzy poszczególnymi włóknami i splotami) w chwili naciągania się liny, podczas odpadnięcia.

Lina Transformer została nagrodzona w konkursie ISPO Award 2012.

Przeznaczenie:
  wspinanie sportowe, wspinaczka skalna i górska, alpinizm


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2023-01-02
BIZNES
 

Nowa kolekcja polskich nart MAJESTY 2023

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-20
BIZNES
 

Prezent dla aktywnego turysty do 200 zł

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-09-23
BIZNES
 

Bo liczy się droga

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-09-22
BIZNES
 

GOPR i Salewa dalej razem

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-08-19
BIZNES
 

Polskie marki – Powrót ProRocka

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com