facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2011-05-12
 

Lekki jak Verto

Najnowsze rozwiązania i materiały stosowane przy produkcji odzieży oraz sprzętu outdoorowego, pozwalają tworzyć coraz lżejsze produkty. Nie tracą one nic ze swojej funkcjonalności, a jednocześnie zapewniają ochronę i są wytrzymałe.
Doskonałym tego przykładem są kurtka i plecak Verto z kolekcji The North Face® Summit Series™.

Prezentowana w sezonie 2011 kurtka idealnie sprawdzi się w sytuacjach awaryjnych. Korzystali z niej np. bracia Eneko i Iker Pou w czasie wspinaczki na Panaromę (jedna z najtrudniejszych dróg wspinaczkowych w Alpach). Przy realizacji tego typu projektu duże znaczenie ma waga sprzętu.
W tym przypadku kurtka wykonana z nylonowej tkaniny Pertex® Quantum (najlżejszej z jakiej kiedykolwiek korzystano w linii The North Face® Summit Series™) sprawdziła się idealnie. Chociaż w dotyku materiał wydaje się być delikatny, jest w rzeczywistości bardzo wytrzymały, odporny na rozdarcia i chroni przed wilgocią oraz wiatrem.
Verto, cena: 449 PLN
 
Co więcej, po zwinięciu do małej zapinanej kieszonki, kurtka zajmuje tyle miejsca co batonik energetyczny. Dzięki specjalnej pętelce można ją przytroczyć do uprzęży wspinaczkowej lub plecka.

Także plecak Verto 26 został zaprojektowany z myślą o jak najmniejszej wadze. Dzięki wykorzystaniu materiału ripstop 100D jest niezwykle lekki i wytrzymały. Można schować go do większego plecaka i wykorzystywać tylko w czasie ataku szczytowego lub potraktować jako torbę na śpiwór. Wyściełane paski na ramiona i regulowany pas biodrowy sprawiają, że jest to w pełni funkcjonalny plecak, a unikalny, trzypunktowy system pozwala skompresować przenoszone rzeczy.

Więcej informacji na temat produktów znaleźć można na stronie eu.thenorthface.com

Verto 26, cena: 199 PLN


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-11-30
BIZNES
 

Sezon zimowy 2023-2024 w Południowym Tyrolu

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-06
BIZNES
 

Dołącz do przygody życia – FJALLRAVEN POLAR 2024

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com