facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2014-06-24
 

Lavaredo Ultra Trail w Dolomitach

W piątek 27 czerwca o godzinie 23.00 aż 800 zawodników wyruszy na trasę biegu Lavaredo Ultra Trail we włoskich Dolomitach. Imponujące widoki, single tracki, czerwone skały i śnieg będą towarzyszyć ultrasom w 119 km dystansie ze startem i metą w słynnej Cortinie d’Ampezzo.

Limit 31 godzin i ponad 5800 m przewyższenia zapowiada ciekawą rywalizację - na podobnej trasie w 2012 roku (w 2013 roku zawody skrócono do 83 km) zwyciężyli Iker Karrera z czasem 12 h 26 min, a wśród pań najszybsza była Francesca Canepa w 15 h 58 min. Dotychczas w Lavaredo triumfowali Sebastian Spehler, Sebastian Chaigneau oraz aż trzykrotnie Csaba Nemeth, znany ze zwycięstwa w Biegu 7 Dolin.

Na starcie zobaczymy też kilku Polaków, m.in. Piotrka Hercoga z Salomon Suunto Team, który już od tygodnia aklimatyzuje się do włoskiego powietrza. Forma idzie mam nadzieję wzwyż,  trochę kilometrów przez ostatnie cztery dni już zrobiłem. Jeszcze dziś 25 km z 2000 m podbiegu i luzuję - w środę i czwartek już tylko bardzo lekkie treningi. Pogodę do dzisiaj mieliśmy bajkową, teraz już burzowo i deszczowo i tak zapowiadają do niedzieli. Będzie chłodno, ale nie martwię się tym - wszak wszyscy mają tak samo ;-)- napisał rano Piotrek.

Odcinki trasy są zróżnicowane - pierwsza część to raczej szybkie szutry i single tracki, ale druga część da trochę do wiwatu: duże wysokości, mnóstwo śniegu i trochę kamieni, ot i całe Alpy. Ja chciałbym dobiec w pierwszej 15, ale myślę, że jest dużo solidnych zawodników, między którymi będą małe różnice, a jest ich ze 40…W tej chwili lista startowa zniknęła ze strony, ale według informacji organizatorów we Włoszech zobaczymy m.in. Antona Krupicke, braci Sébastien i Sylvain Camus (Team Garmin), Emmanuel Gault (Team Asics), Antoine Guillon, Christophe Le Saux i Cyrila Cointre (Waa Team). Z USA Mike Foote (Team The North Face), Dave Mackey (Team Hoka) i Johna Tidd. Będzie także Hiszpan Yeray Duran, Nowozelandczyk Scott Hawker (Team Hoka) i Niemiec Matthias Dippacher. Z bardziej egzotycznych zawodników zobaczymy reprezentanta wyspy Reunion Freddy Thevenin i speca od biegów wysokościowych Nepalczyka Upendra Sunuwara. Gospodarze wystawią mocnych Ivana Geronazzo i Stefano Trisconi (zajęli odpowiednio 3. i 4. miejsce w ubiegłym roku) czy Ivano Moline, który był drugi w Ultra Trail Atlas Toubkal w Maroku.

Od piątku wieczorem zapraszamy na relację na żywo na stronie zespołu. Noc zapowiada się niezwykle ciekawie!
http://trailrunning.pl/kategoria/aktualnosci/

Tekst: Monika Strojny

Zdjęcia: Piotrek Hercog i materiały Organizatora

Strona zawodów: http://www.ultratrail.it/en/

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com