facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2014-11-26
 

Kursy lawinowe - najlepszy sposób by zdobyć wiedzę i umiejętności

Ostrzegają i edukują.

 

Z każdym rokiem rośnie liczba osób, które ruszają zimą w góry. O zagrożeniach z tym związanych przypominają organizatorzy akcji kursylawinowe.pl wraz z PZU i ratownikami TOPR.

Turystów pieszych, wspinaczy, narciarzy i snowboardzistów jeżdżących poza trasami w góry przyciąga chęć przeżycia przygody, sprawdzenia swoich możliwości, piękno krajobrazów. Niezależnie od formy, podstawą bezpiecznej zimowej eksploracji jest świadomość zagrożeń jakie niesie ze sobą aktywność w terenie wysokogórskim w tym okresie. Już 7. rok z rzędu o promocję wiedzy i umiejętności pozwalających unikać niebezpieczeństwa zadbają Polskie Stowarzyszenie Freeskiingu wraz z PZU i ratownikami TOPR.


 

„Obszar bezpieczeństwa jest dla nas priorytetem. W ciągu całego roku na jego promocję przeznaczamy miliony złotych. Kursy lawinowe, jako jeden z projektów, są wspierane przez PZU kolejny raz i jestem bardzo zadowolony z efektów, jakie przynoszą. Regularność to podstawowa zasada, jaką stosujemy w swoich programach prewencyjnych. Dzięki niej rośnie skuteczność naszych działań. CSR to dla nas bowiem coś więcej niż kampania firmowa. Czujemy się odpowiedzialni za bezpieczeństwo Polaków.” – tłumaczy Piotr Glen, Dyrektor ds. Zaangażowania Społecznego PZU - strategicznego partnera akcji.

 

Prowadzone wspólnie działania obejmują kampanię informacyjną oraz 18. szkoleń lawinowych, skiturowych i skialpinistycznych, których celem jest edukacja miłośników różnych form turystyki górskiej. Pierwsze kursy zaplanowano na grudzień tego roku, kolejne odbywały się będą aż do pierwszej połowy kwietnia 2015 roku. Bazą większości szkoleń będzie Schronisko PTTK Murowaniec na Hali Gąsienicowej

„W najbliższym sezonie - na podstawie analizy potrzeb uczestników  - poświęcimy więcej czasu na praktyczne ćwiczenia w ocenie ryzyka i planowaniu aktywności górskich czy narciarskich w czasie występowania zagrożenia lawinowego. Chodzi tu o wskazanie podstawowych narzędzi, w tym również dostępnych aplikacji na smartfony, które ułatwiają podejmowanie decyzji już na wstępnym etapie planowania, jeszcze przed przyjazdem w góry, lub pomagają zweryfikować nasze plany już bezpośrednio w działaniu. Mamy nadzieję, że ta odnowiona formuła pozwoli na łatwiejsze przyswojenie tej najistotniejszej części wiedzy związanej z zagrożeniem lawinowym.” – zapowiada Jan Krzysztof, Naczelnik TOPR i opiekun merytoryczny akcji. 


 

Trwające 3 dni szkolenia to najlepszy sposób by zdobyć wiedzę i umiejętności, które pozwalają podejmować właściwe decyzje w górach. To też doskonały sposób na spędzenie weekendu i poznanie ludzi, z którymi można planować kolejne wyprawy. Szczegółowe informacje na temat programu i terminów znaleźć można na stronach www.kursylawinowe.pl i www.facebook.com/lawiny.

 

 

 

Partner strategiczny: PZU

Akcję wspierają: The North Face, Uvex, Odlo, Armada Skis

Partnerzy akcji: TPN, TOPR

Organizator: PSF

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com