facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-05-09
 

Kurs przewodnicki z SKPB Łódź

Już 15 maja rusza kolejna edycja Kursu Przewodników Beskidzkich organizowanego przez SKPB Łódź. Jesteś zakochany w górach? To szkolenie jest dla Ciebie! Zapraszamy. Przygoda życia jest w zasięgu ręki!
W imieniu Studenckiego Koła Przewodników Beskidzkich w Łodzi mam przyjemność zaprosić Was na Kurs Przewodników Beskidzkich. Zaproszenie kierujemy głównie do studentów, ale oczywiście zawsze chętnie widzimy i inne osoby zainteresowane szeroko pojętą turystyką górską (od 2 klasy LO).

Program szkolenia obejmuje cykl wykładów poświęconych Karpatom, a w szczególności Beskidom. Poza licznymi wiadomościami na beskidzkie tematy nauczycie się w trakcie wycieczek kursowych bezpiecznego poruszania po górach samemu i z grupą, planowania wędrówek, szczegółowej topografii.

Kurs trwa 16 miesięcy, odwiedzicie Beskidy o każdej porze roku, poznacie specyfikę prowadzenia ludzi w różnych warunkach pogodowych. Kurs poza wiedzą, praktyką i poznaniem swoich możliwości fizycznych i psychicznych to także wspaniała przygoda, wieczory i noce przeciągające się do rana w drodze lub przy ognisku i gitarze, to wschody słońca oglądane z najwyższych beskidzkich szczytów i przyjaźnie zawiązane często na całe życie.


Kurs to nie tylko zdobycie fachowej wiedzy i umiejętności, ale chyba przede wszystkim przygoda, która dla wielu uczestników Kursu jest czymś, co zapada w pamięci do końca życia.

Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Łodzi posiada zezwolenie Marszałka Województwa Łódzkiego na prowadzenie Kursu Przewodników Beskidzkich, po Kursie można przystąpić do egzaminu państwowego. Jeśli lubicie „łazić” po górach o każdej porze roku, jeśli nie są Wam wrogiem śnieg, deszcz, słońce, wiatr,  jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej o terenie, zabytkach, kulturze, historii i ludziach południowej Polski, jeśli chcielibyście spędzić niestandardowo czas w gronie ciekawych, pozytywnie zakręconych ludzi,  a cenicie sobie dobrą zabawę i aktywną formę spędzania wolnego czasu, to ta propozycja jest właśnie dla Was.

Więcej o Kursie i o wszystkim co robimy na www.skpb.lodz.pl

Tekst: Jan Gargól 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com