facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2011-12-19
 

Kurs lawinowy w masywie Pilska

Szkolenie lawinowe przeznaczone jest dla wszystkich osób, które uprawiają różne formy turystyki zimowej. Zwiększając świadomość zagrożeń, jakie można napotkać w górskich warunkach zimowych, poprawiamy profilaktykę zimową i zmniejszamy ilość potencjalnych wypadków lawinowych.

Jeżeli poruszamy się w rejonach, które są potencjalnie zagrożone zejściem lawin, każdy z uczestników powinien posiadać przynajmniej podstawową wiedzę na ich temat. W jaki sposób ocenić ryzyko lawinowe, która droga przejścia w terenie zagrożonym lawinami będzie najbezpieczniejsza, co robić kiedy lawina przysypie właśnie Ciebie lub innych???

Aby zdobyć odpowiedzi na te ważne pytania i móc odpowiednio zareagować, postanowiliśmy zorganizować profesjonalne szkolenia lawinowe.

W trakcie kursu lawinowego każdy z uczestników zdobędzie wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim praktyczną, co to jest ABC lawinowe, jak działa detektor lawinowy i w jaki sposób pracować nim najefektywniej... Praca sondą i łopatą lawinową też wymaga pewnej wiedzy
Nawet kiedy nie staniemy się ofiarą wypadku lawinowego, wiadomości zdobyte na kursie mogą być bardzo przydatne i dzięki nim możemy uratować życie swoje i innych!

Baza szkolenia lawinowego znajduje się w schronisku PTTK na Hali Miziowej.
Zajęcia praktyczne prowadzone są w rejonie masywu Pilska.Zapraszamy na szkolenia lawinowe!
E-mail: szkolenialawinowe@gmail.com


Źródło: szkolenialawinowe.pl
Goryonline
 
2018-11-07
HYDEPARK
 

Nowe „Tatry”. Góry, wolność i niepodległość

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2018-10-19
HYDEPARK
 

Film „No Trace Tatra” na jesiennych festiwalach

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2018-10-16
HYDEPARK
 

Wanda Rutkiewicz. Jeszcze tylko jeden szczyt

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2018 Goryonline.com