facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2011-10-19
 

Koniec sezonu startowego Edyty Ropek

Zawodniczka MKS Tarnovia Azoty Tarnów Alpinus Team Edyta Ropek zakończyła sezon startowy 2011. W miniony weekend startowała po raz ostatni w tym roku w zawodach Jiangyin Rock Master, które odbyły się w okolicach Szanghaju.
Zwyciężczyni tegorocznego Pucharu Świata we wspinaczce sportowej zakończyła sezon startem w komercyjnych zawodach masters, na które zaproszeni zostali najlepsi zawodnicy świata.
 
Zawody były kombinacją dwóch formatów konkurencji wspinaczki na czas. Pierwszego dnia rywalizacja odbywała się na klasycznych drogach wspinaczkowych w tzw. Freestyle, drugiego dnia wertykalni biegacze ścigali się na standaryzowanej drodze służącej do bicia rekordu świata. Polskę reprezentowali Edyta Ropek i zawodnik PGNiG AZS PWSZ Tarnów Jędrzej Komosiński.
 
Dla tarnowianki był to ostatni start w tym sezonie, po wygraniu Pucharu Świata 2011 we wspinaczce na czas, Edyta po raz ostatni w tym roku udała się do Chin, by rywalizować w czasówkach. Tym razem nie były to zawody pucharowe, przez co atmosfera zawodów była nieco luźniejsza. Edyta start potraktowała treningowo.

Edyta Ropek podczas rozgrzewki, fot. A. Kamiński
 
W zmaganiach na drodze klasycznej Edyta uplasowała się na dziewiątej pozycji, zaś w rywalizacji na drodze do bicia rekordu na szóstym miejscu. W ostatecznej klasyfikacji tych zawodów Edyta zajęła ósme miejsce. Zwyciężyła Rosjanka Maria Krasawina, przed Indonezyjką Evi Neliwati i Kazaszką Tamarą Kuznietsową. Wśród mężczyzn zwyciężył fenomenalny Jewgienij Wajczekowski z Rosji, przed swoim rodakiem Stanisławem Kokorinem i reprezentantem Chin Qixin Zhong. Warto dodać, że podczas tych zawodów dwóch mężczyzn pobiło rekord swiata – Jewgienij pobiegł 6,19 sekundy, zaś Qixin 6,18 sekundy! Nie wiadomo jednak, czy wynik ten zostanie uznany przez IFSC, gdyż podczas zawodów nie były przeprowadzane kontrole antydopingowe. Jędrzej Komosiński uplasował się na czternastym miejscu (trzynaste miejsce na drodze do rekordu, jedenaste miejsce w Freestyle).

Przed Edytą Ropek upragniony okres odpoczynku: „Nareszcie odpocznę od reżimu treningowego, cieszę się, że to już koniec sezonu. Teraz czas na regenerację, muszę podładować baterie przed kolejnym cyklem przygotowań. Będę miała więcej czasu dla siebie, rodziny i przyjaciół. Mogę też sobie pozwolić na świętowanie sukcesu, jeszcze nie uczciliśmy mojego trzeciego Pucharu Świata.” – komentowała najlepsza zawodniczka świata.
 
Arena zmagań Rock Masters w Chinach, fot. A. Kamiński
Znamy już prowizoryczny kalendarz zawodów międzynarodowych w 2012 roku w konkurencji na czas. Edycje pucharu zapowiadają się niezwykle ciekawie, sezon rozpoczną w kwietniu zmagania w chińskim Chongqing, następnie w maju rywalizacja przeniesie się do włoskiego Mediolanu. Lipiec to puchary w Dreźnie, Chamonix i Daone. Wrzesień to czas mistrzostw świata w Paryżu i tradycyjnie zawodów Rock Master w włoskim Arco. Przyszłoroczne zmagania zakończą zawody w chińskim Xining, Jiangyin i finałowa edycja pucharu w południowo koreańskim Mokpo.
 

Źródło: www.edytaropek.pl

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com