facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2015-01-02
 

Kolosy za 2014 r. - terminy

17. Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów może jeszcze nie lada dzień, ale jednak coraz bliżej. Dlatego nie zaszkodzi sobie odświeżyć, co, gdzie, kiedy, jak i do kiedy. Najważniejsza, bo najbliższa, data: 15 stycznia 2015. To nieprzekraczalny termin nadsyłania zgłoszeń do Kolosów 2014, Fotoplastykonu i Nagrody im. Andrzeja Zawady. Prosimy o tym pamiętać.

Wszystkie istotne informacje dotyczące zasad udziału w Kolosach 2014 oraz kryteriów, na podstawie których będą oceniane zgłoszenia i kwalifikowane poszczególne wyprawy, a także formularze znajdziecie TUTAJ (zakładka NAGRODY/ zgłoszenia); regulamin i formularz do Nagrody im. Andrzeja Zawady są na stronie www.gdyniaturystyczna.pl. Czekamy na zgłoszenia do 15 stycznia 2015 roku. Terminowe zgłoszenie to warunek konieczny, by móc wziąć udział w imprezie jako prelegent/ka.

               

Drugi ważny termin, o którym warto pamiętać to oczywiście 13-15 marca 2015 roku. Od piątku do niedzieli – tak samo jak w ostatnich latach – w drugi pełny weekend marca. Kolosy. Trzy dni pokazów i pełny przegląd wszystkiego, co wartościowe w polskich dokonaniach podróżniczo-eksploracyjnych 2014 roku.

                

W tym roku do dyspozycji będziemy mieli nie tylko – jak zwykle - halę Gdynia Arena z dużą salą mieszczącą jednorazowo 4 tys. widzów oraz z mniejszą salą seminaryjną, ale po raz pierwszy w naszej historii również dwie sale w bardzo nowoczesnym Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym (Gdynia, Aleja Zwycięstwa 96/98). Do większej z nich, 330-osobowej, przenosimy Fotoplastykon, czyli pokazy, które miały dotąd miejsce w sali seminaryjnej Areny – będzie trzy razy więcej miejsca, większy ekran, wierzymy więc, że ta zmiana wszystkim (i widzom, którzy do tej pory zwykle oglądali pokazy Fotoplastykonu w sporym ścisku, i prelegentom) wyjdzie na dobre. Natomiast w mniejszej, 90-osobowej sali PPNT, przez cały czas będziemy transmitowali „na żywo” to, co dzieje się na dużej sali w Arenie. Nikt więc niczego tu nie przegapi.

             

Obiekt PPNT znajduje się w odległości dziesięciu minut spacerem od hali Gdynia Arena. 

            

               

Co w takim razie w „zwolnionej” sali seminaryjnej?

           

Sporo.

            

I ciekawie.

            

W piątek historyczna niespodzianka (zdradzimy na razie tylko, że będzie w nią zamieszany Chopin), w sobotę spotkania z autorami książek, w niedzielę zaś warsztaty i – nazwa sali zobowiązuje – seminaria.

           

A poza tym po staremu, czyli:
- kilkadziesiąt najważniejszych przedsięwzięć podróżniczych i eksploracyjnych ubiegłego roku na dużej sali
- salon mediów podróżniczych (czasopisma i wydawcy książek)
- salon sprzętu outdoorowego
- wystawy zdjęć
- i przez cały czas mnóstwo – naprawdę MNÓSTWO – inspiracji.

                

Na zakończenie zaś – najpierw – retrospektywa poświęcona historii polskiego polarnictwa (jest dziedzina, w której Polacy odegrali rolę niemniej istotną w skali świata niż w himalaizmie, a jednak nazwiska jej przedstawicieli nie są tak rozpoznawalne jak zdobywców ośmiotysięczników – postaramy się coś z tym zrobić) - Od Arctowskiego i Dobrowolskiego, przez Siedleckiego i Birkenmajera aż po czasy współczesne - wreszcie zaś

           

w niedzielę, 15 marca 2015 roku

           

wręczenie – już po raz szesnasty – najbardziej prestiżowych polskich nagród podróżniczych.

              

Organizatorami 17. Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów są agencja MART i miasto Gdynia, które jest także sponsorem strategicznym imprezy. Sponsorem głównym Kolosów jestwiodąca marka outdoorowa The North Face®.

                  

Na razie to tyle, śledźcie naszą stronę i naszego facebooka, stopniowo będziemy podawać coraz więcej informacji o Kolosach 2014.

                 

I nie zapomnijcie o terminie nadsyłania zgłoszeń: 15 stycznia!

          

Do zobaczenia w Gdyni, nie może Was tam zabraknąć.

Organizatorzy.Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
swinia33
Zaoczne przyznanie nagrody Kolosa dla pustelnika to poważne przegięcie mając na uwadze że wzniesienie na które się wspiął to nieco ponad 900 m. Lepiej było przyznać tego kolosa 4 facetom którzy zdobyli koronę Warszawy. Po za tym to przypomina już spotkania dla reklamożerców. Poza tym po tym wypadku z przed 2 lat kiedy zginął na stokach Himalajów Berbeka i Kowalski pokazywanie się odpowiedzialnego za tą tragedię Wielickiego jest niesmaczne i wysoce nie na miejscu. Organizator wyraźnie nie panuje nad wszystkim.

Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com