facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2015-01-02
 

Kolosy za 2014 r. - terminy

17. Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów może jeszcze nie lada dzień, ale jednak coraz bliżej. Dlatego nie zaszkodzi sobie odświeżyć, co, gdzie, kiedy, jak i do kiedy. Najważniejsza, bo najbliższa, data: 15 stycznia 2015. To nieprzekraczalny termin nadsyłania zgłoszeń do Kolosów 2014, Fotoplastykonu i Nagrody im. Andrzeja Zawady. Prosimy o tym pamiętać.

Wszystkie istotne informacje dotyczące zasad udziału w Kolosach 2014 oraz kryteriów, na podstawie których będą oceniane zgłoszenia i kwalifikowane poszczególne wyprawy, a także formularze znajdziecie TUTAJ (zakładka NAGRODY/ zgłoszenia); regulamin i formularz do Nagrody im. Andrzeja Zawady są na stronie www.gdyniaturystyczna.pl. Czekamy na zgłoszenia do 15 stycznia 2015 roku. Terminowe zgłoszenie to warunek konieczny, by móc wziąć udział w imprezie jako prelegent/ka.

               

Drugi ważny termin, o którym warto pamiętać to oczywiście 13-15 marca 2015 roku. Od piątku do niedzieli – tak samo jak w ostatnich latach – w drugi pełny weekend marca. Kolosy. Trzy dni pokazów i pełny przegląd wszystkiego, co wartościowe w polskich dokonaniach podróżniczo-eksploracyjnych 2014 roku.

                

W tym roku do dyspozycji będziemy mieli nie tylko – jak zwykle - halę Gdynia Arena z dużą salą mieszczącą jednorazowo 4 tys. widzów oraz z mniejszą salą seminaryjną, ale po raz pierwszy w naszej historii również dwie sale w bardzo nowoczesnym Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym (Gdynia, Aleja Zwycięstwa 96/98). Do większej z nich, 330-osobowej, przenosimy Fotoplastykon, czyli pokazy, które miały dotąd miejsce w sali seminaryjnej Areny – będzie trzy razy więcej miejsca, większy ekran, wierzymy więc, że ta zmiana wszystkim (i widzom, którzy do tej pory zwykle oglądali pokazy Fotoplastykonu w sporym ścisku, i prelegentom) wyjdzie na dobre. Natomiast w mniejszej, 90-osobowej sali PPNT, przez cały czas będziemy transmitowali „na żywo” to, co dzieje się na dużej sali w Arenie. Nikt więc niczego tu nie przegapi.

             

Obiekt PPNT znajduje się w odległości dziesięciu minut spacerem od hali Gdynia Arena. 

            

               

Co w takim razie w „zwolnionej” sali seminaryjnej?

           

Sporo.

            

I ciekawie.

            

W piątek historyczna niespodzianka (zdradzimy na razie tylko, że będzie w nią zamieszany Chopin), w sobotę spotkania z autorami książek, w niedzielę zaś warsztaty i – nazwa sali zobowiązuje – seminaria.

           

A poza tym po staremu, czyli:
- kilkadziesiąt najważniejszych przedsięwzięć podróżniczych i eksploracyjnych ubiegłego roku na dużej sali
- salon mediów podróżniczych (czasopisma i wydawcy książek)
- salon sprzętu outdoorowego
- wystawy zdjęć
- i przez cały czas mnóstwo – naprawdę MNÓSTWO – inspiracji.

                

Na zakończenie zaś – najpierw – retrospektywa poświęcona historii polskiego polarnictwa (jest dziedzina, w której Polacy odegrali rolę niemniej istotną w skali świata niż w himalaizmie, a jednak nazwiska jej przedstawicieli nie są tak rozpoznawalne jak zdobywców ośmiotysięczników – postaramy się coś z tym zrobić) - Od Arctowskiego i Dobrowolskiego, przez Siedleckiego i Birkenmajera aż po czasy współczesne - wreszcie zaś

           

w niedzielę, 15 marca 2015 roku

           

wręczenie – już po raz szesnasty – najbardziej prestiżowych polskich nagród podróżniczych.

              

Organizatorami 17. Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów są agencja MART i miasto Gdynia, które jest także sponsorem strategicznym imprezy. Sponsorem głównym Kolosów jestwiodąca marka outdoorowa The North Face®.

                  

Na razie to tyle, śledźcie naszą stronę i naszego facebooka, stopniowo będziemy podawać coraz więcej informacji o Kolosach 2014.

                 

I nie zapomnijcie o terminie nadsyłania zgłoszeń: 15 stycznia!

          

Do zobaczenia w Gdyni, nie może Was tam zabraknąć.

Organizatorzy.Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com