facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2011-12-05
 

Kolosy 2011 - prolog w Krakowie

Kto nie może się doczekać Kolosów, koniecznie powinien niedzielę 11 grudnia spędzić w Krakowie. W Centrum Dydaktyki AGH odbędą się 5. Krakowskie Spotkania Podróżników.
Wydarzenie, podobnie jak w ubiegłym roku, będzie oficjalnym prologiem największej podróżniczej imprezy w Polsce. Wśród gości m.in. Aleksander Doba - dopiero co wrócił z wyprawy, w trakcie której jako pierwszy Polak i jeden z nielicznych ludzi w ogóle przepłynął kajakiem Atlantyk – oraz Piotr Kuryło, ultramaratończyk, który w sierpniu zakończył swój bieg dookoła świata.
 
Dobrze znana z Kolosów atmosfera, prezentacje ambitnych i oryginalnych wypraw eksploracyjnych, premiery, pokazy zarejestrowane w Gdyni w jakości HD oraz bardzo różnorodny program (kajaki, eksploracja dalekiej Północy, rowery oraz działalność wysokogórska) – tak w skrócie przedstawia się plan 5. KSP. Prelekcje w mogącej pomieścić ponad pięćset osób sali przy ul. Reymonta 7 rozpoczną się w niedzielę o jedenastej przed południem i potrwają do późnego wieczora. Imprezę poprowadzi żywa legenda polskiego himalaizmu, Leszek Cichy, pierwszy zimowy zdobywca Mount Everestu, i nie będzie to jedyny górski akcent krakowskiej imprezy.
 
O swojej nowej drodze na północny wierzchołek Piku Mińsk w Kirgizji opowie na żywo Michał Król, zaś najlepsze, osiemdziesiąte, lata polskiego himalaizmu będzie można powspominać podczas projekcji najnowszego, długo oczekiwanego w środowisku filmu Jerzego Porębskiego o wszystko mówiącym tytule „Kukuczka”.
 
Oprócz wspomnianych wcześniej Doby i Kuryły, gościem imprezy będzie też Arek Ziemba, regularnie podróżujący po Madagaskarze, a prezentację poświęconą największym sukcesom krakowskiego Akademickiego Klubu Turystyki Kajakowej Bystrze (zdobycie kanionu Colki i spłynięcie Amazonki od źródeł do ujścia) przedstawi Tomasz Jakubiec.
 
Pokazy zaproszonych gości oraz filmy (oprócz „Kukuczki” także „Tryptyk islandzki” - o pasjonującej wyprawie, której celem był trawers wyspy) to jednak nie wszystkie atrakcje krakowskiego prologu Kolosów 2011. W trakcie imprezy wyemitowane zostaną również dwie prelekcje zarejestrowane w marcu 2011 roku podczas Kolosów w Gdyni – w jakości HD i z oryginalnym komentarzem ich autorów. Obie znakomite: za swoją wyprawę na Półwysep Jamalski Magda Skopek otrzymała Kolosa 2010 w kategorii „Podróże”, a publiczność nagrodziła ją za najlepszą prezentację, Piotra Pustelnika natomiast, laureata Super Kolosa 2010 i zdobywcę Korony Himalajów, specjalnie reklamować nie trzeba.
 
PROGRAM
 
11.00-13.50 Blok niebiletowany, wstęp wolny

11.00 Tryptyk islandzki (film 30’)
         reż. Grzegorz Gontarz
11.40 Toroła Jamał, czyli o koczowaniu w tundrze *
         Magdalena Skopek (Mjagnie Akatteto)
12.20 Wielkie jubileusze Bystrza
         Tomasz Jakubiec
13.00 Pustelnik w Koronie Himalajów *
         Piotr Pustelnik
 
14.00-14.30 Przerwa
14.30-19.20 Blok biletowany.  Jednorazowy bilet wstęp do obiektu, na cały blok lub tylko na jeden pokaz, dostępny na miejscu - 10 zł
 
14.30 „Kukuczka” (film 45’)
         reż. Jerzy Porębski
15.20 Bieg Dla Pokoju – 20 tys. km na własnych nogach
         Piotr Kuryło
16.20 Czerwona wyspa
         Arek Ziemba
17.20 Kajakiem przez Atlantyk
         Aleksander Doba
18.30 Cztery pory roku na Mińsku
         Michał Król
19.20 Niespodzianka

* Pozycje z gwiazdką to pokazy zarejestrowane cyfrowo w jakości  HD, podczas 13 Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów  w Gdyni.

Gdzie: Kraków, Centrum Dydaktyki, ul. Reymonta 7
Kiedy: 11 grudnia 2011 r. (11.00-21.00)Więcej informacji na stronie: kolosy.pl.


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com