facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2013-11-18
 

Kolejny raport Jack Wolfskin

Firma Jack Wolfskin opublikowała już trzeci raport społeczny dotyczący dostawców.

Informuje w nim o przestrzeganiu standardów społecznych przez swoich dostawców. Obejmując audytem 100% swoich dostawców i przeprowadzając 71 audytów oraz 22 dalsze wizyty kontrolne w roku 2012, firma Jack Wolfskin ponownie zajmuje pozycję lidera wśród przedsiębiorstw członkowskich Fair Wear Foundation.
Już po raz trzeci firma Jack Wolfskin przedstawia raport społeczny za rok 2012 dotyczący dostawców, w którym przejrzyście i konsekwentnie informuje o wynikach i celach zrównoważonego rozwoju społecznego
w odniesieniu do dostawców.
Tym razem skupiono się na temacie sprawiedliwych płac, ochronie środowiska, ochronie przeciwpożarowej oraz bezpieczeństwie budynków.„Na ubiegły rok cień rzuciły tragiczne wypadki w fabrykach w Azji Południowo-Wschodniej” – stwierdza Christian Brandt, dyrektor ds. operacyjnych firmy Jack Wolfskin. „Z naszego raportu społecznego dotyczącego dostawców jasno wynika, że udało nam się wspomóc rozwój naszych dostawców i że chcemy osiągnąć wysoki standard”. Nie cofamy się jednak – podobnie jak w ostatnich latach – także przed rozstaniem, gdy starania firmy Jacka Wolfskin, audytorów oraz fundacji Fair Wear Foundation nie prowadzą do zmian na lepsze dla ludzi”.

W ostatnim roku około 45% dostawców osiągnęło dobre lub bardzo dobre oceny podczas audytów. Około jednej trzeciej otrzymało średnie oceny. 23% natomiast słabe. Z tymi dostawcami firma Jack Wolfskin będzie ciężko pracować nad tym, aby doprowadzić do zmiany myślenia i osiągnięcia trwałych, pozytywnych zmian.
Z raportem społecznym na temat dostawców można zapoznać się na stronie firmy Jack Wolfskin oraz fundacji Fair Wear Foundation.

Fair Wear Foundation (FWF) to niezależna organizacja non-profit, która we współpracy z przedsiębiorstwami i fabrykami pragnie poprawić warunki pracy pracowników w przemyśle tekstylnym i odzieżowym. Ponad 80 firm członkowskich reprezentuje około 120 marek w siedmiu europejskich krajach. Zakłady produkcyjne tych firm znajdują się w 15 krajach Azji, Europy i Afryki.

Firma Jack Wolfskin to jeden z wiodących dostawców funkcjonalnej odzieży, obuwia i wyposażenia outdoorowego w Europie i jednocześnie największy franczyzodawca w branży specjalistycznego handlu sportowego na rynku niemieckim. Produkty firmy Jack Wolfskin są aktualnie sprzedawane w ponad 800 sklepach franczyzowych i w ponad 4000 punktów sprzedaży na terenie Europy i Azji. Produkty marki Jack Wolfskin wyróżniają się wyjątkową funkcjonalnością, dostosowaniem do potrzeb użytkowników i innowacyjnością. W ostatnich latach firma Jack Wolfskin wprowadziła na rynek liczne nowości w zakresie materiałów i produktów. Przedsiębiorstwo jest członkiem Fair Wear Foundation oraz partnerem systemowym bluesign®. Ponadto od 2012 roku firma Jack Wolfskin jest członkiem programu „Zero Discharge of Hazardous Chemicals”. Firma Jack Wolfskin oficjalnie wyposaża austriacką drużynę Austria Ski Team Nordic oraz firmę Alpinschule Innsbruck. W roku gospodarczym 2012 obrót przedsiębiorstwa wyniósł 351 mln euro. Przedsiębiorstwo Jack Wolfskin, mające siedzibę w Idstein (Taunus) w Niemczech, zatrudnia 700 pracowników.

 Więcej informacji na stronach:

Newsroom: http://www.jack-wolfskin.com/Newsroom/uebersicht.aspx
Blog: http://blog.jack-wolfskin.com
Twitter: http://twitter.com/#!/JackWolfskin
Flickr: http://www.flickr.com/photos/jackwolfskin/
YouTube: http://www.youtube.com/user/jackwolfskinvideos


Źródło: www.ceneria.pl

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-03-14
BIZNES
 

Apidura – nowa marka dla bikepackerów

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-13
BIZNES
 

Fjallraven Classic 2024

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com