facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Kolejne free solo Hansjörga Auera – Mephisto VIII

Austriak po raz kolejny przeszedł na żywca honorną drogę. Tym razem za swój cel obrał znajdującą się w Dolomitach Mephisto VIII.

Po solowym przejściu Mephisto VIII; źródło: planetmountain.com23 sierpnia Hansjörg Auer przeszedł Mephisto VIII ze swoją dziewczyną. Drogę pokonał bez odpadnięcia, ale wspinaczka ta utwierdziła go w przekonaniu o klasie i wysokich trudnościach drogi. Jak sam mówi, doszedł jednak do momentu, w którym w grę wchodziły jedynie dwa, radykalne i wykluczające się rozwiązania: zupełnie odpuścić, albo podjąć próbę przejścia na żywca.

 


Hansjörg Auer - free solo w ścianie Sass de la Crusc; źródło: planetmountain.comTrzy dni później, 26 sierpnia, wszedł samotnie w ścianę. Po godzinie wspinaczki stanął na szczycie. Być może będzie to początek kolejnych przejść free solo – Auer zapewniał jakiś czas temu, że z tym skończył, ale jak sam mówi, wspinaczka na Mephisto dała mu mnóstwo emocji i przypomniała o dawnych wyczynach.

 

Sama droga, wytyczona w 1979 roku na ścianie Sass de la Crusc, była pierwszą drogą o tych trudnościach w Alpach. Mephisto VIII; źródło: planetmountain.com


źródło: planetmountain.com

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
Kinga
 
2024-03-25
GÓRY
 

Ferraty w Dolomitach – przegląd subiektywny

Komentuj 0
Kinga
 
Kinga
 
2023-09-19
GÓRY
 

Lagorai – Poza utartym szlakiem

Komentuj 0
Goryonline
 
Goryonline
 
2016-12-20
GÓRY
 

7 dni na północnej ścianie Eigeru

Komentuj 0
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com