facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-04-12
 

Kirgizja i góry Tien Szanu - wyprawa na Chan Tengri 7010 m n.p.m

Zapraszamy na otwarcie wystawy wysokogórskiej "Kirgizja i góry Tien Szanu" dnia 19 kwietnia o godzinie 18.00 w Rybniku.
6 sierpnia 2011 roku, północ, pobudka! Chociaż ciężko to nazwać pobudką, bo emocje związane ze zbliżającym się atakiem szczytowym nie pozwalały zasnąć ani na minutę. Temperatura -30oC i silne podmuchy wiatru, powtarzające się co kilka minut, skutecznie zniechęcały przed wyjściem z namiotu. Zagotowanie wody na skromne śniadanie i picie przed atakiem szczytowym zajęło nam ponad 2 godziny. O 2.20 ruszamy w stronę szczytu…


W wyprawie organizowanej przez Klub Wysokogórski w Jastrzębiu Zdroju brali udział Darek Mildner, Leszek Kopczyński, Jarek Baliński i Piotr Lilla. Dwóch ostatnich 6 sierpnia stanęło na szczycie.

W dniu otwarcia pokaz slajdów z wyprawy, który poprowadzi Piotr Lilla i Darek Mildner i spotkanie z autorami zdjęć, członkami Klubu Wysokogórskiego z Jastrzębia – Zdroju, Dariuszem Mildnerem i Piotrem Lilla, którzy opowiedzą o zeszłorocznej wyprawie w „góry wysokie” oraz zwiedzaniu Kirgizji.


Uzupełnieniem opowiadania będzie pokaz slajdów oraz krótkich filmów przybliżających piękno gór i kultury odległego zakątka świata.

Wstęp wolny!

Galeria Sztuki
Rybnickie Centrum Kultury
ul. Saint Vallier 1
44-200 Rybnik

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com