facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2012-07-20
 

Kilka filmowych ujęć na weekend

Na weekend mamy dla was kilka filmików motywacyjnych :-) Zobaczycie w nich takie lokacje jak Yosemite, Indian Creek, Squamish, Verdon, Barcelona. Zapraszamy do oglądania
Sarah Watson w Yosemite

Inspirujący film o poświęceniu - nierzadko bliskim śmierci - dla wspinania.  Sarah Watson zaczeła się wspinać w wieku 21 lat, a już 1,5 roku później wraz z Sean`em Jonesem wytyczyła nową 21 wyciągową drogę na południowej ścianie Half Dome. Growing Up (5.13a, A0) jest jedyną drogą na Half Dome, której współautorem jest kobieta. Czysto kobiecych pierwszych przejść brak...


Zombie Roof solo!

Krótki film z historycznego przejścia Zombie Roof 5.12d w Squamish. Will Stanhope przeszedł tą drogę na żywca. Można powiedzieć, że jest ona odpowiednikiem Separate Reality w Yosemite.

Po raz pierwszy pokonana pod koniec lat 70. przez Petera Crofta, do dziś jest niebanalną drogą.

Verdon

Do Europy, a dokładniej do wąwozu Verdon zabierze was sam Stefan Glowacz. Wraz z Christianem Schlesingerem próbują otworzyć nową drogę na ścianie tego słynnego wąwozu.

7 lat temu pomysł wyszedł od śp. Kurta Alberta. Glowacz obił te cztery wyciągi. Na filmie możecie zobaczyć prace nad projektem. Być może gdy oglądacie ten film, to jest już pełnoprawną drogą?

Indian Creek

Wróćmy na chwilę do Stanów. Wspinaczka w Indian Creek, to rzecz którą zawsze warto oglądnąć. W akcji możemy zobaczy kolejny raz Willa Stanhope`a. M. in. możecie zobaczyć pierwsze przejście Down in Albion (5.13R)


Edu Marin onsajtowo na 8c

Jest to jego czwarta droga o wycenie 8c pokonana w najszlachetniejszym stylu. 27 maja przeszedł on Pengim Penjam. Aby uniknąć niedomówień, to wideo zostało nakręcone już po przejściu.

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2019-09-25
FOTO-VIDEO
 

Adam Ondra i Stefano Ghisolfi eksplorują Garda Trentino

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2019-08-26
FOTO-VIDEO
 

Hazel Findlay tradowo w Szwecji - "Electric Avenue" (5.13+ R)

Komentarze
0
 
Bartek Pasiowiec
 
2019-08-12
FOTO-VIDEO
 

Paige Claassen filmowo na ikonicznym "Groove Train" 8c

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2019 Goryonline.com