facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2020-09-30
 

Kilian Jornet Foundation – z myślą o ochronie górskiego środowiska

Kilka dni temu kataloński biegacz górski Kilian Jornet Burgada ogłosił swój najnowszy projekt. Nie jest to jednak, wbrew pozorom, żaden bieg czy wyprawa wysokogórska, ale fundacja. Organizacja ma na celu działania na rzecz ochrony środowiska górskiego i zarządzania nim w sposób zrównoważony.

fot. Jordi Saragossa / arch. Salomon

 

Jak można przeczytać na stronie fundacji: ,,Góry odegrały istotną rolę zarówno w sportowym jak i osobistym rozwoju Kiliana Jorneta, dlatego ich ochrona stała się nie tylko jego pasją, ale i priorytetem.

 

Organizacja nie skupia się na jednym, konkretnym rejonie górskim. Wierzy, że bez względu na ich położenie i klimat wszystkie są wrażliwymi obszarami i borykają się z podobnymi problemami. Poza tym góry odgrywają kluczową rolę w naszym globalnym systemie – bez nich i ich środowiska nie byłoby życia. Obszary wyżynne zajmują 25% Ziemi i dostarczają nam wodę i surowce naturalne oraz zapewniają różnorodność biologiczną i odporność na zmiany klimatu.


Fundacja Kiliana wyodrębniła trzy główne filary swojej działalności:

-      Ochrona gór bez zanieczyszczania środowiska:
„Fundacja chce tworzyć lub finansować projekty mające na celu rozwiązanie problemów środowiskowych w górach”.

 

-      Podnoszenie świadomości i edukacja:
,,Poprzez własne kanały komunikacyjne i zewnętrzne będziemy dbać o świadomość wagi ochrony środowiska, wykorzystując edukację do budowania lepszych relacji między człowiekiem a górami”.

 

-      Badania:
,,Fundacja chce inwestować w badania i usługi monitoringu, aby lepiej zrozumieć wpływ zmian klimatu na środowiska górskie i stworzyć najlepsze możliwe narzędzia do ich rozwiązywania”.

 

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat działań organizacji Kiliana lub wesprzeć ochronę środowiska górskiego odsyłamy was na ich stronę internetową

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-03-14
BIZNES
 

Apidura – nowa marka dla bikepackerów

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-13
BIZNES
 

Fjallraven Classic 2024

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com