facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-04-06
 

Kasia Rusin nową Mistrzynią Świata

W miniony weekend w ośrodku narciarskim Sierra Nevada w Hiszpanii odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorów FIS w snowboardzie. W konkurencji slopestyle zwyciężyła reprezentantka teamu Burn – Kasia Rusin.
Ponad 300 snowboardzistów z 36 państw rywalizowało w miniony weekend w ramach Mistrzostw Świata Juniorów FIS. W widowiskowej konkurencji slopestyle najlepszą zawodniczką okazała się reprezentantka teamu Burn Kasia Rusin.

Polka po eliminacjach zajmowała dobre 5 miejsce. W finale pokazała się jednak z jeszcze lepszej strony i pokonując Amerykankę Indigo Monk oraz Szwajcarkę Celię Petrig sięgnęła po tytuł Mistrzyni Świata Juniorów FIS!

Zdecydowałam się najpierw wykonać bezpieczny przejazd, po którym byłam pierwsza. W drugim poszło mi gorzej, ale okazało się że cała reszta też nie poprawiła wyników. Bardzo cieszę się z wygranej i nie mogłam w nią uwierzyć aż do momentu, w którym zobaczyłam na lotnisku znajomych z transparentami i kwiatami! Teraz czekają mnie ostatnie zawody w sezonie - Rookie Fest Finals w Austrii, a potem 2 - miesięczna przerwa, by podleczyć kolano, które uszkodziłam w czasie terningów w Sierra Nevada. – komentowała po zakończeniu zawodów reprezentantka Polski.

ogienphoto.com
Zwycięstwo w Sierra Nevada to kolejny z sukcesów Rusin na arenie międzynarodowej. Obok ostatniego, do swoich najleszych rezultatów zaliczyć może m.in. zwycięstwa w konkurencji slopestyle na Pucharze Świata w Bardonecchia i Pucharze Europy w Les 2 Alpes. Na tych samych imprezach Rusin zajęła odpowiednio ósme i pierwsze miejsce w konkurencji halfpipie.

Więcej informacji na temat zawodniczki znaleźć można na stronach:

teamburn.blogspot.com

rusinsisters.blogspot.com
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com