facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2011-10-14
 

K2 Północnym filarem - spotkanie z Darkiem Załuskim

Na najbliższe Spotkania z Górami Skalnik zaprasza we wtorek 18.10.2011 o godzinie 19.00. Gościem będzie Darek Załuski - tegoroczny zdobywca K2! Przedstawi on prelekcję pod tytułem "K2 Północnym filarem".
Darek Załuski jest alpinistą i filmowcem specjalizującym się w filmach górskich. Nie tylko wspina się skutecznie na ośmiotysięczne szczyty, ale też filmuje w ekstremalnie trudnych warunkach himalajskich, wchodząc z kamerą, jako jeden z nielicznych na świecie, na wierzchołki najwyższych gór. Jego filmy zdobywały prestiżowe nagrody na festiwalach w Lądku, Vancouver, Moskwie, Trento, Sliven i Banff.

Darek ma na swoim koncie pierwsze wejście na Hongshu w Himalajach Zanskaru, wszedł na Aconcagua, McKinley, Kilimanjaro, zdobył pięć ośmiotysięczników: Gasherbrum II (dwukrotnie), Cho Oyu, Lhotse, Mount Everest, a w tym roku – K2. Tego ostatniego wejścia dokonał jako uczestnik międzynarodowej wyprawy Gerlindy Kaltenbrunner. Szczyt osiągnął z Gerlindą i dwoma Kazachami, Maxutem Żumajewem i Wasilijem Piwcowem. Było to pierwsze od trzech lat wejście na K2 i pierwsze polskie od lat piętnastu. Opowie o nim na pierwszym w tym roku akademickim „Spotkaniu z górami”.


WSTĘP WOLNY.
Serdecznie zapraszamy
.

Budynek A1 PWR sala 329

Wybrzeże Wyspiańskiego 27, Wrocław

Godzina 19.00

Sponsorami prelekcji są firmy Berghaus i Salewa.


Źródło: www.skalnik.pl
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com